Narodowe czytanie w naszej szkole

W ŚRODĘ 13 WRZEŚNIA 2023 ROKU, W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.STANISŁAWA MIKOŁAJCZYKA W RĄCZKACH ODBYŁO SIĘ NARODOWE CZYTANIE – AKCJA POLEGAJĄCA NA WSPÓLNYM, GŁOŚNYM CZYTANIU POLSKICH DZIEŁ LITERACKICH.
Lekturą tegorocznej odsłony jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Do udziału w narodowym czytaniu zaproszeni zostali uczniowie klas: IV, V oraz VI. Przedsięwzięcie oficjalnie rozpoczął Dyrektor Szkoły Marek Skwarski, który przybliżył historię Narodowego Czytania w Polsce i uświadomił iż „Nad Niemnem” to niezwykła lektura, ucząca wrażliwości na piękno słowa i przyrody oraz historii. Następnie głos zabrała uczennica klasy V Nikola Brudzińska, która odczytała okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do wspólnej lektury. Po tych słowach przyszedł czas na relaks przy słuchaniu fragmentów utworu, które czytali: Mariola Rzemek, Kamil Sienkiewicz i Nina Ziółkowska. Dzięki tym nauczycielom odkryliśmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.
Narodowe Czytanie to wyjątkowe wydarzenie, które pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego studiowania książek i wzmacniając poczucie wspólnej tożsamości. Wydarzenie to było doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania.

Dodaj komentarz

Skip to content