Wyjazd do kina w Olsztynie

7 czerwca uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wybrali się do Multikina w Olsztynie na film pt. „Garfield”.Wycieczka miała na celu: kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. Była to również doskonała okazja do integracji i wzmocnienia więzi koleżeńskich.
Bohaterem filmu jestGarfield.To najbardziej znany kot na świecie. Jest leniwy, uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Niespodzianie pojawia się w jego życiu dawno zaginiony ojciec – Vic. W dalszej części filmu okazuje się, żeojciec porzucił Garfielda, gdy ten był małym kociakiem.Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje wygodne życie. Obaj dołączają do Vica i biorą udział w zabawnymnapadzie. Pościgi, porwania, włamanie na farmę mleka, skakanie z i do rozpędzonego pociągusprawiają, że film nabiera dużego tempa. A napad na mleczną farmę jest doskonałą okazją do tego, aby Garfield i Vicpoznali się na nowo, nauczyli się ze sobą rozmawiać i współpracować.Na początku relacja między ojcem a synem, jest bardzo trudna, a wzajemne oskarżenia, nieufność nie sprzyjają odbudowaniu więzi. Dużym atutemfilmu jest to,iż zwraca naszą uwagę na to, co w życiu każdego z nas jest ważne – rodzina.Historia Garfielda i Vica pokazuje, że prawdziwe rodzicielskie uczucie jest w stanie naprawić relacje (nawet te bardzo trudne), a szukanie porozumienia i zrozumienia jest możliwe w każdym momencie. To cenna lekcja nie tylko dla dzieci.
Film dostarczył dzieciom wiele zabawy i pozytywnych emocji. Uczniowie pełni wrażeń i w doskonałych humorach powrócili do szkoły.Z niecierpliwością czekają na następny wyjazd.Dzień był wyjątkowo udany!

dav

dav
dav

Dodaj komentarz

Skip to content