WOŚP 2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach wspierali
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
30. Finał WOŚP gra w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.
Tradycją naszej szkoły stało się wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo trudnego dla wszystkich czasu nie mogło zabraknąć nas i w tym roku. We wsparcie 30. Finału WOŚP włączyli się uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły.
W dniach 20.01.2022 r. oraz 21.01.2022 r. zorganizowana została w naszej szkole loteria fantowa. Każdy los wygrywał! Loteria sprawiła uczniom wiele radości
i emocji – co wylosuję? co przyniesie mi los? – takie pytania zadawało sobie wielu. Młodsi oraz starsi chętnie zaangażowali się w organizację i przebieg wydarzenia. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w Loterii Fantowej WOŚP! Jesteście wspaniali!
Podczas zbiórki pieniędzy dla WOŚP na korytarzach naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka, w rytm której uczniowie mogli korzystać z kolejnej atrakcji przygotowanej przez organizatorki całego wydarzenia: panią Iwonę Ciołek oraz panią Ewelinę Panasiuk: FOTO-BUDKA! Jak ona działała w naszej szkole? Każdy kto chciał zagrać dla WOŚP, mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanej ścianki i zrobić zdjęcie z karnawałowymi gadżetami. Uczniowie mogli również zakupić słodkości przygotowane przez nauczycielki naszej szkoły: panią Anię Sobotka, panią Iwonę Ciołek oraz panią Ewelinę Panasiuk i tym samym wesprzeć całą akcje.
Do tej pory udało nam się zebrać 727,61 zł w naszej e-skarbonce!
https://eskarbonka.wosp.org.pl/876qtj

Cały czas trwa zbieranie pieniędzy do skarbonki stacjonarnej, znajdującej się przy wejściu do naszej szkoły. Uczniowie i nauczyciele chętnie wrzucali mniejsze
i większe sumy do puszki. Tym bardziej, że za każdy, nawet najmniejszy grosik, darczyńca otrzymywał charakterystyczne czerwone serduszko – symbol WOŚP.

Całe przedsięwzięcie i zaangażowanie w nim wszystkich, to cudowny dar serca jaki okazała nasza szkolna rodzina. Dziękujemy wszystkim pracownikom, nauczycielom, rodzicom i uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że nasza cegiełka w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przyczyni się do ustalenia kolejnego rekordu w zbiórce funduszy na tak szczytny cel!
Do zobaczenia za rok!!!

Skip to content