Warsztaty na Zamku w Nidzicy

W sali widokowej nidzickiego zamku w dniu 13.04.2018 r. odbyły się warsztaty dla młodzieży prowadzone przez ks. Kawę Kaweckiego. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach. Było ciekawie i wesoło. Uczniowie  kl. VII  naszej szkoły integrowali się z dziećmi ze szkół w Łynie, Napiwodzie i SP3 w Nidzicy.

Warsztaty zorganizował przewodniczący rady miejskiej Paweł Przybyłek, w celu wyłonienia członków nowej Młodzieżowej Rady Miasta. Ze względu na wejście w życie reformy oświaty, zmiany nazewnictwa szkół oraz likwidacji gimnazjów, należało   podjąć na nowo uchwałę utworzeniu takiej rady, w skład której wejdą  również uczniowie klas VII z terenu wiejskiego.
Te warsztaty mały  przygotować uczniów do czynnego uczestnictwa w nowych wyborach i późniejszej pracy w radzie. Młodzież miała za zadanie określić co im się w Nidzicy nie podoba, co się podoba, a co chciałaby, żeby w naszym mieście było.  Praca w grupach pozwoliła określić  życzenia młodych ludzi. Jakie zgłaszali propozycje? Chcieliby, żeby w Nidzicy był basen, więcej miejsc spotkań dla młodzieży, więcej sklepów z książkami, więcej ciekawych miejsc, dobry kebab i wiele innych.

Następnie uczestnicy warsztatów opracowali projekty, dotyczące miejsc spotkań, ciekawych miejsc w Nidzicy, czy też planowania imprez, które przedstawiciele grup prezentowali.
Musimy znaleźć sposób na przekonanie ludzi do naszego pomysłu. Warto sięgać po marzenia i je realizować. jeśli ma się  jakiś pomysł, to trzeba  go realizować — tłumaczył prowadzący.

Przy okazji zdradził młodym sposób na zaproszenie wybranego zespołu np. na Dni Nidzicy.
Warsztaty zakończyły się spotkaniem uczestników z burmistrzem Nidzicy Jackiem Kosmalą, który mówił o planach realizowanych przez gminę Nidzica. Mówił o mającym powstać basenie, o tym jak będzie wyglądało jeziorko po zakończeniu inwestycji. Mówił również o ofertach Nidzickiego Domu Kultury dla młodzieży.


Opiekun Danuta Bartkowska

Skip to content