Kocham śpiewać polskie piosenki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” ogłosiła III edycję konkursu wokalnego pn. „KOCHAM ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI”, którego eliminacje gminne odbyły się
12.04.2018r w Nidzicy.

Celem konkursu był rozwój aktywności twórczej, pasji i edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży z Mazur, mieszkających w małych środowiskach poprzez upowszechnianie polskiej twórczości artystycznej – polskich piosenek, języka polskiego. Podczas eliminacji wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI i VII – gimnazjum), którzy zakwalifikowani do etapu międzygminnego. Każdy uczestnik przygotował dwie piosenki.

W każdej kategorii wystartowało po 10 uczestniczek. Naszą szkołę reprezentowały w konkursie dwie dziewczynki w młodszej kategorii klas IV – VI:

  • Karolina Sierdzińska kl. VI, zaśpiewała dwie piosenki Dłoń i Kaktus
  • Nikola Żebrowska kl. IV z piosenką – Być kobietą

 

Poziom wokalny uczestniczek był bardzo wysoki, dlatego Jury w składzie Krzysztof Żukowski, Jadwiga Łubińska, Paweł Koziński, miało trudny wybór z wyłonieniem zwycięzców. Niektóre uczestniczki musiały wykonać drugi utwór, aby jurorom ułatwić wybór zwycięzcy.

Karolina Sierdzińska zajęła w tym konkursie III miejsce i otrzymała wspaniałą nagrodę rzeczową w postaci plecaka oraz dyplom, natomiast Nikola nagrodę pocieszenia i dyplom. Dziewczęta przygotowywała się do konkursu pani Danuta Bartkowska.

Dla laureata międzygminnego konkursu wokalnego pn. „KOCHAM ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI” główną nagrodą jest sfinansowanie i akredytacja do udziału w 26. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2018 w Opolu, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

Danuta Bartkowska

Skip to content