Spotkanie autorskie z pisarką Anna Czerwińską – Rydel

25 maja uczniowie klas 4- 7 dzięki gościnności Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką Anna Czerwińską – Rydel.                       

Pani Anna to nie tylko autorka książek dla dzieci i młodzieży ale także muzyk i pedagog. Jest pomysłodawczynią serii powieści biograficznych o wielkich Polakach min. „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”; „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie”, „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku”; „Piórem czy mieczem, opowieść o Henryku Sienkiewiczu”.

Głównym bohaterem spotkania była postać Ireny Sendlerowej, której dedykowany jest rok 2018. Oddajemy w ten sposób „hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali interesujących, nieznanych fragmentów o życiu młodej działaczki społecznej i charytatywnej ratującej dzieci żydowskie podczas II wojny światowej. Zainteresowanych, których zaciekawiła postać Ireny Sendlerowej odsyłamy do książki „List w butelce, opowieść o Irenie Sendlerowej” autorstwa pani Anny. Na zakończenie spotkania była możliwość zakupu książek z dedykacją.

Marzena Jeżewska

Skip to content