Moje niezapomniane święta Bożego Narodzenia

,,Moje niezapomniane święta Bożego Narodzenia’’

Zdarzyło się to rok temu w Boże Narodzenie. Marzyłem, aby dostać od Mikołaja telefon.
Mama zapytała mnie
– Wiesz, co dostaniesz od Mikołaja.
A ja na to:
– Nie, nie wiem.
– A o czym marzysz?- zapytała mama.
– Ja, marze o telefonie na dotyk.- odpowiedziałem
Nagle mama odeszła i poszła do taty, by powiedzieć mu coś na nos. Ja nie widziałem, o co chodzi. Po chwili ktoś zadzwonił do moich drzwi. Jak wszedł ten ktoś , to się wystraszyłem, ale zobaczyłem Mikołaja z workiem na plecach. Jak dał już dla wszystkich prezenty i odszedł, to jak otworzyłem paczkę, o którym marzyłem i się ucieszyłem.
Więc wiedziałem, że to były moje najlepsze i niezapomniane święta. Pomyślałem, że w następne święta też będą takie udane i dostane coś fajnego, tak jak w te miejsca.

Damian Dobies kl. VI


„Moje niezapomniane święta Bożego narodzenia”

Wydarzyło się to w święta Bożego Narodzenia.
Gdy wstałem z łóżka zobaczyłem, że nikt nie śpi. Poszedłem do kuchni. Wszedłem do salonu, zobaczyłem ogromną choinkę. Była cała kolorowa. Wtedy zobaczyłem ,że mama coś pakuje.
– Mamo co pakujesz? – zapytałem się.
– Nieważne, nie mogę ci powiedzieć – odpowiedziała mama.
Bardzo się zdziwiłem. Wziąłem ze stołu kilka pierników. Jadłem je i oglądałem telewizję.
– Kiedy tata wróci z pracy? – spytałem się.
– Wróci o godzinie 15:00 – odpowiedziała mama
Babcia piekła pyszne ciasta, z kuchni pachniało, w całym mieszkaniu było czuć zapach ciast.
– Jakie to ciasta? – zapytałem babcię.
– Sernik i biszkopt – odpowiedziała.
Gdy wszedłem do salonu, zobaczyłem dużo prezentów pod choinką. Po kolacji otworzyliśmy prezenty. Od rodziców dostałem psa.
To były moje niezapomniane święta Bożego Narodzenia. Najbardziej mi się podobał ostatni prezent.

Olaf Sochocki kl. 6


,, Moje niezapomniane Święta Bożego Narodzenia ‘’

Lubicie Boże Narodzenie? Ja uwielbiam! Chciałabym opowiedzieć o moich niezapomnianych świętach.
Pewnego dnia, gdy oczekiwałam na moją najlepszą przyjaciółkę, pomagałam mamie w robieniu świątecznych potraw. Bardzo się przy tym ubrudziłam, ale warto było, bo chciałam zobaczyć, jak radzę sobie w kuchni. Moje ciasto wyglądało smakowicie. Usłyszałam, że ktoś puka do drzwi mojego domu. Szybko pobiegłam je otworzyć. Nigdy nie byłam tak szczęśliwa. W końcu spotkałam się z przyjaciółką. Zaczęłam rozmowę:
– Może chciałabyś spróbować mojego ciasta?- zapytałam.
– No jasne. Dobrze, że spytałaś, bo jestem głodna jak wilk.- odpowiedziała.
Zbliżał się wieczór, Kamila pomogła ubrać mi choinkę. Była piękna, kolorowa i niepowtarzalna, bo ozdoby robiłyśmy ze słodyczy. Po raz pierwszy byłam, aż tak szczęśliwa. Nie mogłam się doczekać wspólnej kolacji. Kiedy zasiedliśmy do stołu, dużo rozmawialiśmy. Stałyśmy przy oknie i oczekiwałyśmy pierwszej gwiazdy. Kiedy pojawiła się na niebie, pomyślałyśmy życzenie i poszłyśmy spać.
Nigdy nie zapomnę tych świąt, ponieważ spotkałam się z przyjaciółką. Zawsze marzyłam o takich świętach z rodziną i przyjaciółmi. Myślę, że takie święta zdarzają się tylko raz w życiu.

Natalia Kosiorek kl 6.


Moje niezapomniane Święta Bożego Narodzenia!

Pogoda była piękna.
Poszedłem do babci, ubierać choinkę.
Później pomagałem przy kuchni robić pierogi i inne potrawy wigilijne. Poszedłem po brata i razem ustawialiśmy talerze na stole. Gdy nadeszła pierwsza gwiazdka, to wszyscy zasiedliśmy do stołu zjeść kolację. Potem kiedy wszystkie dzieci wyszły na dwór, to Święty Mikołaj podłożył prezenty pod choinkę.
Rozeszliśmy się po domach i roztworzyliśmy prezenty, a ja dostałem tablet Samsung Galaxy 55.
I tak zakończyły się Święta Bożego Narodzenia. Oczekuję na takie drugie.

Jan Golubski, kl. V


Moje niezapomniane Święta Bożego Narodzenia

Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia. W domach trwały ostatnie przygotowania : mama ,,tańczyła’’ z garnkami , a tata właśnie przyniósł choinkę.
Poszłam z rodzicami na przystanek ,aby odebrać ciocię. Po długim oczekiwaniu autobus przyjechał. Jednak jedyna osoba która z niego wysiadła , był nasz sąsiad! Dzwoniliśmy do niej, ale nie odbierała. Zaczęliśmy się martwić. Nagle ciocia oddzwoniła, okazało się, że nie może przyjechać, bo musi pracować. Było nam smutno, że spędzimy te święta sami. Cieszyliśmy się jednak, że ciocia jest cała i zdrowa. Wróciliśmy do domu i zastaliśmy choinkę stojącą w płomieniach . Gasiliśmy ogień, ale nie udało się uratować ani ozdób, ani prezentów. Nie mogłam powstrzymać łez i uznałam te święta za najgorsze.
Usłyszałam głos mamy ,,Śniadanie na stole’’. Szybko wstałam z łóżka i okazało się, że to wszystko było tylko złym snem. Pobiegłam do salonu i zobaczyłam piękna choinkę z mnóstwem prezentów . Opowiedziałam ten sen rodzicom i wszyscy długo się z tego śmieliśmy. Nigdy nie chciałabym , żeby zdarzyło się to naprawdę.

Wiktoria Woźniak, kl. 5


Moje niezapomniane święta Bożego Narodzenia

Chciał bym wam opowiedzieć o moich nie zapomnianych świętach bożego narodzenia .
W tym dniu wstałem bardzo wcześnie , ponieważ musieliśmy się zebrać , żeby pojechać do mojej babci . Kiedy dojechaliśmy na miejsce , zapytałem ją
– Babciu , czy ktoś przyjechał oprócz nas ?
– Tak wiele innych gości – odpowiedziała babcia
Kiedy wszedłem do innego pokoju , zobaczyłem mojego , którego dawno nie widziałem. Bardzo się ucieszyłem. Miałem motyle w brzuchu . Od razu podszedłem do niego i powiedziałem .
-Cześć , co u ciebie słychać ?
-U mnie jest wszystko w porządku – odpowiedział Maciej
Cieszyliśmy się , że w końcu się zobaczyliśmy potem czekaliśmy do północy , żeby zobaczyć zwierzęta naprawdę mówią . Te wydarzenia na zawsze pozostaną w mojej pamięci . Takie święta zdarzają się tylko raz w roku.

Mateusz Kaczmarek kl. 6


Moje najfajniejsze święta

Święta Bożego Narodzenia zostaną w mojej pamięć. Jak zwykle siadamy do stołu i jemy , a później dzielimy się opłatkiem ze wszystkimi. Potem śpiewamy kolędy z rodziną. Gdy już jest po obiedzie, każdy pomaga sprzątać. To było dziwne, że wujek poszedł do samochodu po coś z ciocią. Ja poszłam do pokoju cioci Kasi obejrzeć bajkę, bo Kacper mnie zawołał. Mama powiedziała, żebym poszła z Kamilem i Kacprem, żebym zobaczyła sanie Mikołaja. Wtedy mama zawołała nas do pokoju i Kamil otworzył pierwszy prezent i dostał dużego robota, a Kacper dostał strój króla. Ja dostałam mój ulubiony prezent pudełko z koralikami do robienia bransoletek. To były moje ulubione święta i pozostaną w mojej pamięci.

Amelka Dzięgo, klasa 5


„Niezapomniane Święta Bożego Narodzenia”

Były już Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy byli szczęśliwi. Choinka była pięknie ubrana, a pod nią leżało dużo prezentów. Zasiedliśmy razem do stołu i jedliśmy.
Później z całą rodziną dzieliliśmy się opłatkiem. Potem podeszliśmy do naszej choinki i rozpakowywaliśmy upominki. Byliśmy zachwyceni. Dostaliśmy piękne i nieoczekiwane podarunki. Czułam się wspaniale!!!!!! Dobrze, że wszyscy cieszyliśmy się ze swoich prezentów. Na koniec wszyscy objadaliśmy się słodyczami.
Świetnie się bawiłam !!!!!!
Były to niezapomniane Święta Bożego Narodzenia.

Klaudia Skoniecka, kl. 5


Moje niezapomniane Święta Bożego Narodzenia.

Zawsze święta chciałabym spędzić gdzie indziej. Bardzo bym chciała mieć Boże Narodzenie w górach. Nauczyłabym się jeździć na nartach. Poznałabym górali i ich tradycje. Spróbowałabym ich potraw i nauczyłabym się je przyrządzać. Razem z rodziną ubralibyśmy choinkę, zjedli kolację i podzielili się opłatkiem. Później zaczniemy szukać Mikołaja i prezentów. A o 12.00 pójdziemy na pasterkę. Następnego dnia będziemy jeździć na sankach. Rano zjemy śniadanie, a po śniadaniu zwiedzimy Tatry i Zakopane. Najwyższym szczytem Tatr są Rysy (2499 m n.p.m.). Mam nadzieję , że spełnią się kiedyś moje marzenia.

Wiktoria Machnowska, kl. 5

Skip to content