Dzień bezpiecznego Internetu

Dnia 11 lutego b.r. uczniowie klas  I-VI Szkoły Podstawowej w Rączkach wzięli udział w Dniu Bezpiecznego Internetu 2015.

DBI – Dzień Bezpiecznego Internetu – to organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) projekt promujący bezpieczeństwo w sieci. W tym roku DBI obchodzono w Polsce już po raz 11.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dot.: cyberprzemocy, zasad „poruszania się” po sieci Internet, netykiety itp. Każda z klas obejrzała i przedyskutowała dostosowane do swojego wieku filmiki edukacyjne udostępnione przez stronę http://www.saferinternet.pl. Młodsi uczniowie oglądali kreskówki „Owce w sieci” http://dzieckowsieci.fdn.pl/owce-w-sieci, starsi natomiast filmiki o Fejsmenie http://dzieckowsieci.fdn.pl/przygody-fejsmena.

Wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem opowiadali o swoich doświadczeniach w Internecie, dwie klasy wykonały plakaty tematyczne z hasłami dot. bezpieczeństwa w sieci.

Zajęcia zgłoszono jako Inicjatywę na http://www.saferinternet.pl , a naszą szkołę umieszczono na mapie ogólnopolskich inicjatyw DBI 2015r.

Jesteśmy pełni nadziei, że przeprowadzone zajęcia, pogadanki i wymiana doświadczeń zaowocują na przyszłość bezpieczeństwem i samoświadomością naszych uczniów.

Dziękujemy Fundacji Dzieci Niczyje za materiały – filmy DVD, plakaty, broszurki dla Rodziców i ankiety dla uczniów.

 

organizator akcji

Justyna Reisenberg

n-l zajęć komputerowych

Skip to content