MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RĄCZKACH!

Wszyscy niecierpliwe oczekujemy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  W klasach i na korytarzach  naszej szkoły już pojawiły się choinki i świąteczne dekoracje. Chociaż za oknem brak śniegu to i tak świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły i udziela się każdemu.

Z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna SU Pani Eweliny Panasiuk                   7 grudnia do Szkoły Podstawowej w Rączkach przybył Święty Mikołaj. Na miłego, starszego Pana w białej brodzie i czerwonym kubraczku z niecierpliwością i bijącym sercem czekały przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III. Świętego Mikołaja uczniowie powitali z nieskrywaną sympatią i radością. Po miłym powitaniu, gość zajął się tym na co wszyscy czekali najbardziej, a mianowicie  do wręczania słodkich upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz najbliższych – Rady Klasowe. Dzieci w podziękowaniu za pamięć i słodkości  zaśpiewały piosenki.

Ponadto w tym mikołajkowym dniu panie uczące w klasach 0-3 oraz dzieci wyglądały inaczej. Stroje, kolory ubrań oraz dodatki: mikołajowe czapki, kokardy, gwiazdki itp.,  były związane z tym wyjątkowym i jakże oczekiwanym przez wszystkich dniem. Chociaż na chwilę wszyscy starali się zapomnieć o pandemii, co oznacza, że nie zachowywali zasad bezpieczeństwa.  Uczniowie klasy 2  tego dnia wszystkie zajęcia edukacyjne  mieli związane z tym radosnym wydarzeniem.  Wraz z panią Iwoną Ciołek wspólnie napisali list do Świętego Mikołaja z podziękowaniami i  indywidualnymi prośbami. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia każde dziecko na ozdobnych karteczkach zapisało  i zilustrowało swoje marzenia. One także zostały dołączone do listu.  Wizyta w szkole Świętego Mikołaja zrobiła na dzieciach duuuuuże wrażenie. Długo oglądały otrzymane prezenty, były pod wielkim wrażeniem wizyty niezwykłego gościa. Na zięciach matematycznych zaś rozwiązywały mikołajkowe zagadki i łamigłówki. Nie wszystkie były takie proste!  Na zajęciach plastycznych zaś dzieci przygotowały świąteczne  karteczki na prezenty, które wykorzystają już niebawem, podczas pakowania prezentów dla najbliższych. Mimo zachowywania dystansu i zasad z powodu Covid-19 oraz noszenia maseczek, dzień upłynął w miłej  i radosnej atmosferze. Na długo zapadnie w pamięci dzieci!!!

Wychowawca klasy 2 kieruje podziękowania do rodziców uczniów za miłą  niespodziankę.

Tradycja związana z dniem 6 grudnia funkcjonuje w polskich szkołach już od dawna. Co roku w tym czasie odbywają się tzw. „mikołajki klasowe”. Do tej pory każdy uczeń w drodze losowania wybierał osobę, którą obdarowywał upominkiem. W czasie pandemii mikołajkowe obyczaje przeniosły się w klasie 7, jak wszystko do sieci.  Pani Ewelina Panasiuk wraz ze swoimi wychowankami –  uczniami klasy 7 zorganizowała również w tym roku Mikołajki – były to Mikołajki w wersji elektronicznej. Każdy z uczniów z klasy 7 przygotowywał dla kolegi lub koleżanki z klasy prezentacje w programie Power Point. Miała to być prezentacja ze zdjęciami przedstawiająca danego ucznia z klasy 7 w zabawnych sytuacjach i nie tylko. To co uczniowie przygotowywali prezentowali  na zajęciach z wychowawcą. Prezentacja Power Point to prezent mikołajkowy dla kolegi lub koleżanki z klasy.

Stwierdziliśmy, że nie poddamy się i Covid-19 nie przeszkodzi nam w naszych tradycjach. Teraz i tak jest smutniej i trudniej, więc nie chcemy rezygnować z mikołajek – stwierdzili jednogłośnie uczniowie klasy 7.

                                                                                 Opiekun SU – Ewelina Panasiuk

                                                                                           wych. kl. 2 – Iwona Ciołek

Skip to content