ZABYTKOWA WIEŻA CIŚNIEŃ, HUTA SZKŁA, MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO – WYCIECZKA KLASY 4 DO OLSZTYNKA

Dnia 10.10.2022r. uczniowie klasy 4 wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do Olsztynka!

Po przyjeździe pociągiem do Olsztynka uczniowie udali się do wysokiej na 34 metry wieży, która przez swój ośmioboczny kształt, stała się jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych miasta.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była Huta Szkła: w niewielkim budynku uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów m.in. szkła dekoracyjnego oraz użytkowego. Na oczach uczniów rzemieślnicy dmuchali i formowali gorącą masę szklaną tworząc artystyczne formy. Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby można było zakupić w przyległym sklepie.

Na koniec wszyscy udali się do Skansenu: tam uczniowie poznawali bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych, zgromadzonych w 80 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla, Małej Litwy i Sambii, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji.

Wracając pociągiem do Nidzicy spotkaliśmy Strażaków, którzy zaprezentowali nam swoje wozy strażackie.

Był to dzień pełen wrażeń: uczniowie zapoznali się z nowymi zawodami, a także poznali miejsca pełne uroku, wspomnień i pięknego rzemiosła. Uczniowie dzięki wyjazdowi integrowali się, wdrażali do współdziałania w zespole oraz wzmacniali więzi koleżeńskie.


Skip to content