Wycieczka edukacyjna do Trójmiasta

W programie tej bardzo interesującej wycieczki, która była częścią projektu „Młody Einstein odkrywa świat” znalazły się, kolejno:
– zwiedzenie oliwskiego ogrodu zoologicznego,
– wizyta (bardzo krótka, bo wiało okrutnie) na sopockiej plaży,
– zabawy w gdyńskim Centrum Nauki i Eksperymentu,
– zwiedzenie Oceanarium,
– wykwintny obiad w restauracji „Róża Wiatrów” (w Sali Kapitańskiej).

Szczególnie pobyt w Centrum wywołał wśród uczestników wiele emocji. Można tam było się pobawić i pouczyć o wielu ciekawych rzeczach znajdujących się na pograniczu nauk o przyrodzie, ekologii, fizyce, optyce, itp. Ściganie się na wózkach, budowanie mostu, zabawa na macie dźwiękowej, gra paletką na rurach, czy też dźwiganie ciężarów, a także niesamowite efekty wizualne (pokój Amesa, lustra, ucięta głowa na stole) – tego wszystkiego można tam było dotknąć i sprawdzić jak działa.
Równie ciekawie było w Oceanarium, a szczególnie pod koniec zwiedzania. W sali, tuż przy wyjściu można było osobiście dotknąć żywej ryby, pływającej w akwarium. I to gołymi rękami!
Z tej ciekawej i niezwykle interesującej wycieczki (ukłony dla firmy turystycznej „EWA-Travel”) wróciliśmy do domu około 23-ciej wieczorem.
W wyprawie uczestniczyli również uczniowie ze szkoły w Łynie. Dodać jeszcze tutaj trzeba, że w wycieczce uczestniczyli, ci uczniowie, którzy w realizowanym projekcie osiągają wysokie oceny za naukę.

Opiekunowie wycieczki: Danuta Bartkowska i Piotr Kościjańczuk

Skip to content