Wycieczka do Nidzicy

21 listopada dzieci z oddziału zerowego i klas I-III wybrały się do kina „WENUS” w Nidzicy na przedstawienie pt. „Mojżesz książę z Egiptu”.

Przed spektaklem dzieci odwiedziły park miejski. Maszerując alejkami, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie późną jesienią. W parku mimo nie najlepszej aury panował spokój. Cisza i otaczająca przyroda sprawiły, że dzieci chciały w nim pobyć dłużej. Niestety czas minął tam bardzo szybko i raźnym krokiem pomaszerowały  do kina.

Spektakl przygotował dla dzieci Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Treść tej opowieści wprowadziła uczniów w tematykę biblijną. Spektakl oparty był na historii Mojżesza, a szczególnie skupił się na jego życiu w Egipcie. Treść tej  opowieści zwróciła uwagę na istotne rzeczy, a mianowicie: trudne wybory, przed którymi staje każdy człowiek,  odpowiedzialność, która spoczywała na barkach Mojżesza  oraz wybór przed jakim stanął  – powinność wobec narodu czy wobec rodziny. Opowieść ta  może być bliska każdemu z nas, gdyż przed takimi dylematami często stajemy w naszym życiu (często musimy dokonywać wyborów, które nie są łatwe). Wzruszającą historię  uzupełniły piękne stroje i muzyka. Scenografia: piramidy, pomnik Sfinksa,  przeniosła dzieci do epoki Faraonów, do Egiptu – kolebki naszej cywilizacji.  Przedstawienie dostarczyło widzom niezapomnianych wrażeń, a w trakcie inscenizacji,  każdy mógł wziąć w niej udział.

Iwona Ciołek

Skip to content