WYCIECZKA DO GDYNI

Uczniowie klas IV, V oraz VI Szkoły Podstawowej w Rączkach mogli się przekonać osobiście, że Centrum Nauki EXPERYMENT jest niecodzienną, doświadczalną pracownią  dla małych jak  i dużych odkrywców, w którym w sposób namacalny mogli oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie.

W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.
Po przeprowadzeniu ekscytujących doświadczeń w Centrum Nauki wszyscy udali się do Gdyńskiego Oceanarium. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Cała ekspozycja podzielona jest na działy zamykające się na każdym z pięter. Na samej górze ustawiona jest fantastycznie pomyślana makieta Bałtyku i państw przybrzeżnych, gdzie można ponaciskać guziczki i podświetlają się fragmenty makiety im odpowiadające: a to Zatoka Botnicka (Szwecja-Finlandia), a to Stockholm, a to należąca do Szwecji Gotlandia wykrzykiwali uczniowie  Naszej Szkoły.

Skip to content