Warsztatach kulinarnych w pizzerii

22 maja uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii w Nidzicy. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także kształtowanie umiejętności zachowania się w miejscach publicznych. Podczas zajęć kulinarnych uczniowie pod czujnym okiem pracownika pizzerii przygotowali samodzielnie własną pizzę. Dzięki wskazówkom instruktora, krok po kroku mogli wykonać pracę. Najpierw formowali ciasto, a następnie smarowali je sosempomidorowym, posypali serem, a na końcu każdy według własnego gustu udekorował dodatkami m.in.: pieczarkami, kawałkami mięsa z kurczaka, salami, kabanosami, ananasem, ogórkiem, papryką, cebulką. Niektórzy posypali pizzę ziołami prowansalskimi. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali zadanie, w skupieniu i z wielką starannością wykonalni swoją pracę. Po upieczeniu pizz, był czas na degustację. Najpierwkażdy uczeń miał rozpoznać swoją pizzę po upieczeniu. Wszyscy wykonali i to zadanie znakomicie. Wszystkie wypieki były doskonałe i pyszne. Uczniowie zjedli je z wielkim apetytem.
Podczas tej wycieczki zwiedziliśmy także zabytkowy zamek w Nidzicy.
Wycieczka była bardzo udana. Każdy wrócił z niej bogatszy o nową wiedzę i doświadczenia.

Dodaj komentarz

Skip to content