Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2022

W dniach 17-23 października 2022 w naszej szkole odbył się Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2022. Jego hasłem przewodnim była „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”. W tych dniach odbyło się szereg inicjatyw wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Pierwszego dnia czyli 17.10.2022 r odbyło się spotkanie organizacyjne z Panem Dyrektorem. Miało ono na celu ukazanie uczniom sposobów radzenia sobie z utrzymaniem równowagi psychicznej w dzisiejszym świecie. Pan Dyrektor zaprezentował również metody wzmacniania poczucia własnej wartości.
18.10.2022 odbyło się spotkanie z Panem Policjantem- dzielnicowym. Krzysztof Florek radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Dzielnicowy wyjaśniał, że jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne. Spotkanie okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem pełnym mnóstwem przydatnych informacji.
19.10.2022 Klasa V obejrzała wykład , podczas którego dowiedziała się : Czym tak naprawdę jest zdrowie psychiczne? Jak na co dzień dbać o równowagę emocjonalną i homeostazę psychiczną? U kogo szukać pomocy, kiedy czujemy, że „coś jest nie tak”. Jak pełniej korzystać z własnych zasobów? Co robić, kiedy chcemy pomóc cierpiącemu emocjonalnie bliskiemu?
20.10.2022 Pani Nina Ziółkowska poprzez zajęcia fitness zachęcała młodzież do aktywności fizycznej, ponieważ to właśnie ona najbardziej pomaga w utrzymaniu naszej psychiki w stanie równowagi w dzisiejszych czasach.
21.10.2022 W naszej szkole dzięki OTK zostały wprowadzone „Aktywne przerwy” , które są szansą na dobre samopoczucie, wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań, pomocą w rozładowaniu napięcia, stworzeniem warunków do twórczych działań, czynnego odpoczynku, oraz nauki poprzez zabawę i zintegrowanie uczniów. W czasie przerw, pod okiem dyżurujących nauczycieli uczniowie mogli m.in. grać w gry planszowe, w tenisa stołowego, skakać na skakankach czy grać w piłkę nożną. Aktywne przerwy zostały wprowadzone na stałe w każdy wtorek i czwartek tygodnia.

dav
Skip to content