UROCZYSTE SPOTKANIE W SZKOLE Z OKAZJI DNIA KOBIET 2023

Jest taki jeden dzień w roku, gdy łza się kręci w oku – to 8 marca. Dzień szczególny i wspaniały dla wszystkich Kobiet, także dla Babci i Mamy. W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególna datą jest na pewno Święto Kobiet. To święto wszystkich Pań, którym uczniowie naszej szkoły chcieli w szczególny sposób podziękować za trud wychowania, serdeczność, życzliwość, wsparcie i miłość. 9 marca panie: Danuta Bartkowska, Ewelina Panasiuk i Iwona Ciołek zorganizowały po raz pierwszy po zajęciach szkolnych, wspólnie z uczniami klasy pierwszej, czwartej oraz piątej i szóstej uroczyste spotkanie z okazji święta tych wyjątkowych istot. Przy wejściu do naszej szkoły chłopcy obdarowywali goszczące w tym dniu Panie kolorowymi tulipanami wykonanymi z papieru.
Na początku spotkania głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Marek Skwarski: złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, życząc udanego popołudnia w naszej szkole. Pan Dyrektor podziękował również organizatorkom wydarzenia, wręczając im kwiaty.
Tak jak zawsze z okazji tego sympatycznego marcowego święta, pojawiły się oprócz kwiatów, życzenia płynące prosto z serca. Tego dnia z okazji Święta Kobiet, Panie i uczniowie przygotowali ciekawą audycję „ozdobioną” pięknymi piosenkami, tańcami, wesołymi wierszami, scenkami teatralnymi oraz życzeniami, po raz kolejny udowadniając, że „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Całości dopełniły zabawne scenki przedstawiające różne typy i sylwetki współczesnych pań. Nie zabrakło tradycyjnego „100 lat” w wykonaniu Błażeja na dzwonkach. Miło było Paniom zrelaksować się przy humorystycznych piosenkach Eugeniusza Bodo „Baby, ach te baby”, Alicji Majewskiej „Być kobietą”, Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami”, czy „Życzymy sobie i Wam” – Męskie Granie.
Po występach milusińskich (tych większych i tych mniejszych) radości i wzruszeń Pań nie było końca. Kolejnym elementem spotkania był poczęstunek. Przy herbacie, kawie i słodkościach Panie mogły odetchnąć od trudów dnia codziennego i trochę więcej czasu przeznaczyć sobie.
Podczas tego niezwykłego spotkania chciałyśmy z uczniami pokazać, że pamiętamy o tym dniu i okazać wszystkim Paniom, ile znaczą, jak są ważne w życiu każdego człowieka. W tym roku było podobnie. Zadbaliśmy, aby wszystkie Panie czuły się w tym dniu wyjątkowo.
Pierwsze spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet upłynęło w naszej szkole w bardzo przyjemnej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej Pań zechce wziąć w nim udział.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie niespodzianek, a kochanym Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Obyście spełniły wszystkie swoje marzenia i zarażały wszystkich dookoła optymizmem każdego dnia.
Szkoda tylko, że Dzień Kobiet jest raz w roku…
Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

Skip to content