Szkolny Tydzień Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym w naszej szkole przez cały tydzień na uczniów czekały różne atrakcje, których celem było promowanie zdrowego stylu życia.
Najmłodsi uczniowie, przedszkolaki oraz klasy 1-3, wzięły udział w zajęciach z Panią Klaudią Dzięgielewską pracującą w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Nidzicy. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się dlaczego higiena i aktywność fizyczna są aż tak ważne. Oprócz tego w ramach kampanii „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy” poznały zasady profilaktyki chorób odkleszczowych.
Wszyscy wiedzą jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Dlatego kolejnym działaniem w ramach Dnia Zdrowia było wykonanie zdrowych, kolorowych kanapek, które wszystkie dzieci z chęcią wykonywały pod czujnym okiem swoich wychowawczyń.
Na starych uczniów czekały również inne atrakcje. Jedną z nich były mini gry planszowe – wygrywam zdrowie. Uczniowie tworzyli też własne gry z zadaniami specjalnymi, którymi były różne ćwiczenia fizyczne. Na zakończenie tygodnia wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w aktywnej przerwie, podczas której Pani Nina poprowadziła zajęcia fitness.
Mamy nadzieję, że poprzez te działania zachęciliśmy naszych uczniów do jeszcze większej dbałości o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Skip to content