Szkolny Dzień Życzliwości 2021

22 listopada 2021 r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizowany w naszej szkole już po raz kolejny, ale zapewne nie ostatni.
21 listopada obchodzimy na świecie Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Te z kolei są okazją do okazania drugiej osobie szacunku i życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana na żółto. Na gazetce szkolnej zamieściliśmy informacje na temat początków obchodu Dnia Życzliwości oraz piękne, dające dużo do myślenia cytaty. Na holu zostały także wyeksponowane ciekawe plakaty, które wykonali uczniowie z każdej klasy. Prace uczniów zawierały trafne uwagi, hasła na temat: z czym życzliwość im się kojarzy, czy jest ona nam potrzebna, czy możemy się jej nauczyć i co to znaczy być życzliwym.
Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości), bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.
Kolejną atrakcją naszego święta była loteria fantowa. Zebrane pieniądze będą wsparciem finansowym dla Damiana Antczaka. Chłopiec ma zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, niedowład lewej kończyny dolnej, zaburzenia ukrwienia. Pieniądze, które zostały zebrane tego dnia, przekażemy tej osobie, są jej potrzebne na rehabilitację.
Podczas akademii z okazji Dnia Życzliwości w trakcie zabaw integracyjnych, scenek dramowych, zagadek uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat tego, jak można być bardziej życzliwym dla drugiej osoby i okazją do okazania drugiej osobie szacunku i oznaki życzliwości. Na koniec naszego wspólnego spotkania, każdy mógł napisać lub narysować coś miłego dla drugiej osoby. Zapisane życzliwe słowa zostały naklejone na duży plakat, tworząc słońce z promieniami życzliwych słów od uczniów dla uczniów, pracowników szkoły.
Organizatorki szkolnego dnia życzliwości Pani Iwona Ciołek oraz Pani Ewelina Panasiuk stwierdziły jednogłośnie: Uśmiechnięci są szczęśliwsi i żyją dłużej. Słowa nauczycielek potwierdzają badania, że uśmiech trwający co najmniej 15 sekund przynosi takie korzyści zdrowotne jak intensywne ćwiczenia fizyczne.

Skip to content