Szkolne Przygody Gangu Swojaków – program ekologiczny

Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego wierzymy, że poznanie przez najmłodszych piękna Polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest niezwykle istotne, dlatego uczniowie z klasy 2 wzięli udział w programie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”
Celem programu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest nauczyć dzieci odrywać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Chcemy pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a nasi nowi bohaterowie pokażą dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i jak je chronić.
Podczas zajęć szukaliśmy rozwiązań na problemy ekologiczne, badaliśmy przyrodę, obserwowaliśmy zwierzęta żyjące w naszej okolicy. Podczas wycieczek do lasu mogliśmy zaobserwować rośliny jakie rosną w naszych lasach. Uczniowie z klasy 2 bardzo chętnie uczestniczyli w tych zajęciach byli ciekawi i badali to co nieznane. Nagrodą było uzyskanie certyfikatu oraz poszerzenie swojej wiedzy przyrodniczej.

Skip to content