SZKOŁA PODSTAWOWA W RĄCZKACH GRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wspaniała inicjatywa, która dzięki zaangażowaniu jej twórcy – Jurka Owsiaka ogarnęła cały kraj.

W tym roku w całej Polsce zabrzmiała już po raz 29. Tegoroczny finał był dedykowany dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Podczas wielkiego finału pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą na leczenie i pomoc najmłodszym tzn. na zakup nowoczesnego sprzętu i urządzeń ratujących życie.

Pomimo panującej pandemii i licznych ograniczeń nasza szkoła również w tym roku przyłączyła się do akcji 29. Finału WOŚP.  Organizatorami tejże akcji były Panie Iwona Ciołek oraz Ewelina Panasiuk.

Dnia 4 lutego 2021r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy wśród uczniów klas 0-3 oraz pracowników szkoły. W tym dniu zorganizowana została loteria fantowa, sprzedaż pysznych, domowych babeczek. Uczniowie mieli również możliwość zrobienia sobie zdjęcia na specjalnie przygotowanej do tego dnia ściance, upamiętniającej to wielkie wydarzenie.

W jedności siła!!! Dzięki takiej akcji uczniowie naszej szkoły uczą się pomagać innym. Pomimo panujących trudności związanych z pandemią, uczniowie klas 0-3 oraz pracownicy szkoły potwierdzili po raz kolejny, iż mają gorące „serducha” i nie jest im obojętny los innych – potrzebujących. Dzięki dużemu zainteresowaniu tą akcją udało nam się wspólnie zebrać kwotę 425 zł, która zasiliła konto WOŚP.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wielkie serce!!!

Skip to content