ŚWIĘTO SZKOŁY 2024

Dnia 24 maja2024 r. obchodziliśmy 78 rocznicę istnienia Szkoły Podstawowej w Rączkach oraz święto jej patrona Stanisława Mikołajczyka.
Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia z częścią artystyczną w formie Wiadomości- Szkolne Newsy ” Z życia pewnej szkoły”. W rolę prezenterki prowadzącej wiadomości wcieliła się Nikola Brudzińska, a pana dyrektora zagrał Oliwier Luka. Podczas prowadzonego wywiadu przedstawiona została historia naszej szkoły oraz życie i działalność naszego patrona Stanisława Mikołajczyka. Uczniowie dowiedzieli się, że na jubileusz 50- lecia istnienia szkole nadano imię patrona Stanisława Mikołajczyka, ufundowano sztandar i na tę okoliczność został specjalnie napisany Hymn Szkolny. Przedstawienie przeplatane było śpiewem i tańcami w wykonaniu uczniów klas II IV, V i VI.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Marek Skwarski, który opowiedział uczniom o historii szkoły i zmianach jakie przez lata w niej zaszły. Przybliżył sylwetki pracowników, którzy w naszej szkole pracowali i pracują. Wspominał absolwentów szkoły, będących obecnie pracownikami oraz rodziców naszych uczniów.
Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Dodaj komentarz

Skip to content