Świąteczna zbiórka karmy

 Zbliża się zima a wraz z nią jedne z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych przez dzieci święta – Boże Narodzenie. 

Kojarzą się nam z prezentami, które każdy z nas otrzyma od świętego Mikołaja. Jednak nie dla wszystkich święta są radosne. Szczególnie dla bezdomnych zwierząt, które bardzo często mają za sobą przykre doświadczenia. To za sprawą niektórych ludzi, zwierzęta porzucane są lub przekazywane do schronisk,  gdzie na szczęście znajdują miejsce dla siebie, pokarm i opiekę, ale nadal czują się obco!!! 

 Od 12 listopada do 16 grudnia  2018 r. organizujemy w naszej szkole akcję charytatywną pt. „Świąteczna paczuszka dla Puszka”, polegającą na zbieraniu darów dla potrzebujących zwierząt..

w postaci: karmy (suchej i mokrej), misek, ciepłych kołder i koców, a także zabawek i gryzaków oraz akcesoriów do pielęgnacji psów. Takich rzeczy – nigdy za wiele. Zebrane prezenty przekażemy podopiecznym schroniska „Podaj łapę”, znajdującemu  się w Tatarach.  Schronisko dla bezdomnych psów założone  zostało 25 kwietnia 2015 r. Karma na pewno się przyda, gdyż zapotrzebowanie miesięczne jest olbrzymie – 2 400 kg karmy!!!  Psom najbardziej przyda się sucha karma, także taka przeznaczona dla szczeniąt.

Każdy z Was, którym los zwierząt nie jest obojętny, powinien przyłączyć się do tej akcji!!! 

 Osoby, które zbiorą najwięcej karmy otrzymają świąteczne upominki!

Warto pomagać i wspierać potrzebujących, a szczególnie tych najsłabszych i bezbronnych. Odwdzięczą się one bezgraniczną                         i bezinteresowną wdzięcznością, a dzięki Wam te święta będą dla nich miłe i bardziej radosne.

                   

Przyłącz się do akcji jak najszybciej !!!

Zbiórkę prowadzą w szkole panie: Iwona Ciołek, Marzena Jeżewska i Anna Sobotka.

Skip to content