STRAŻAK Z KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W NIDZICY Z WIZYTĄ U UCZNIÓW KLASY 6

11 grudnia 2019 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Rączkach mogli porozmawiać z aspirantem sztabowym Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy – Panem Andrzejem Osowskim. Uczniowie mogli bliżej zapoznać się z zawodem strażaka i dowiedzieć się jakie cechy charakteru i kwalifikacje powinna posiadać osoba wykonująca ten zawód. By zostać strażakiem zawodowym należy być zdrowym „jak ryba” oraz bardzo sprawnym fizycznie, gdyż każdego adepta czekają do zaliczenia trudne testy sprawnościowe na czas. Niezbędne są także takie cechy osobowości jak odwaga i zdyscyplinowanie.

Pan Andrzej zaprezentował, z wykorzystaniem ciekawych filmów, na czym polega praca zawodowego strażaka. Ogromną ciekawość dzieci wzbudził sprzęt, którym na co dzień posługują się strażacy w swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, m.in. narzędzia hydrauliczne używane podczas wypadków i kolizji drogowych.

Aby uzyskać szerszy obraz pracy strażaka oraz poznać dokładną specyfikę i trudy związane z tym zawodem konieczne jest odwiedzenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Uczniowie klasy 6 tym razem nie powiedzieli do widzenie, lecz do zobaczenia niebawem w Komendzie PSP w Nidzicy.

Skip to content