Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego

VI edycja Gminnego Konkursu Plastycznego na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową” rozstrzygnięta.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia  już po raz VI  został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Mikołajczyka  w Rączkach Gminny Konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Celem konkursu  było kultywowanie tradycji  i zwyczajów bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności plastycznych i ekologicznych, zachęcanie dzieci do zabawy, miłego spędzenia czasu wolnego w gronie rodzinnym oraz wymiana doświadczeń artystycznych. W tym roku z okazji 100 -lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości motywem przewodnim kart były nasze barwy narodowe.   W konkursie wzięli uczniowie  klas I – VIII  z  terenu naszej gminy. Zadaniem uczniów klas  I – III było przygotowanie karty bożonarodzeniowej, której motywem przewodnim były  barwy narodowe – biel i czerwień. Uczniowie klas IV-VIII przygotowywali kartę bożonarodzeniową z elementami patriotycznymi (karty takie były popularne w okresie niewoli), mogły także zawierać elementy folklorystyczne z różnych regionów Polski.  W pracy dzieci,  przy współudziale rodziców,   wykorzystywały  materiały ekologiczne i przyrodnicze.  Tak jak co roku otrzymaliśmy bardzo wiele ciekawych i  interesujących  prac. Jury  miało niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców, gdyż . prace były piękne, a różnorodność wykorzystanych  materiałów,  jak i estetyka wykonanych prac utrudniała  zadaniem oceniającym.

Laureatami tegorocznego,  gminnego konkursu  w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

KLASY I – III

I  miejsce Oskar Wawrzyniak,   kl. I d   SP nr 1  w Nidzicy 

II  miejsce Nikola Jaworska  kl. I c  SP  nr 1  w Nidzicy

III miejsce Karolina Kornieluk  kl. I a ,  SP  nr 2 w Nidzicy

Wyróżnienia:

Laura Górniak  kl. I b,  SP nr 2  w Nidzicy

Klaudia Telicka  kl. I a,   SP  nr 2  w Nidzicy

Kornel Jaworski  kl. II b, SP  nr 1 w Nidzicy

KLASY IV – VIII

I   miejsce Natalia Zakrzewska,  kl. IV c,  SP nr 3  w Nidzicy

II  miejsce  Damian Dzięgielewski kl. V c, SP nr 3 w Nidzicy

III miejsce Daria Kulesza,   kl. V a, SP nr 1   w Nidzicy

Wyróżnienia:

Adrian Pańkowski , kl. V,  SP  w Łynie

Wszyscy laureaci i wyróżnieni  w konkursie zostali nagrodzeni. Za zaangażowanie,  wysiłek, wkład pracy  oraz poświęcony czas, składam serdeczne podziękowania Wszystkim –  dzieciom, opiekunom jak i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Już teraz zapraszam Wszystkich  do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursu!

Z okazji zbliżających się świąt życzę Wszystkim: zdrowych,   pogodnych , radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz miłych i niezapomnianych chwil, spędzonych  w gronie najbliższych!

Wesołych Świąt!

                                                         Iwona Ciołek – organizatorka  konkursu

Skip to content