Pracownicy Nadleśnictwa Nidzica z wizytą w Szkole Podstawowej w Rączkach

Dnia 1 grudnia na zaproszenie Pani Eweliny Panasiuk do uczniów klasy 4 przyjechali leśnik z Leśnictwa Szkotowo Pan Andrzej Bróździński oraz Pani Anna Turynowicz z Nadleśnictwa Nidzica.
Tematem spotkania były przygotowania zwierząt leśnych do okresu zimowego oraz praca leśnika. Uczniowie uczestniczyli w pogadance dotyczącej przyrody. Pani Anna przedstawiła dzieciom zasady dokarmiania ptaków i ssaków. Wskazała najczęstsze błędy, jakie ludzie popełniają w dokarmianiu.
W ramach z zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w lesie. Co leśnicy robią wiosną,latem,jesienią oraz zimą. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowiadania pana leśniczego na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz właściwego zachowania podczas kontaktu z otaczającą nas przyrodą. Pan Andrzej opowiedział o trudach życia zwierząt w okresie zimy i znaczącej roli człowieka w ich dokarmianiu. Wyjaśnił również, że ludzie są gośćmi w lesie i muszą szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących.
Na zakończenie tego miłego i radosnego spotkania, uczniowie zostali obdarowani ołówkami oraz planami lekcji a także pokarmem do karmników dla ptaków znajdujących się na terenie szkoły.
Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy 4. Dzień ten stał się doskonalą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody. Spotkanie z gośćmi z Nadleśnictwa Nidzica na długo pozostanie w pamięci uczniów jako wyjątkowy dzień pełen niespodzianek i niezapomnianych wrażeń.

Skip to content