„Plastusiowy pamiętnik” 2023

15 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III wybrali się do kina „Wenus” w Nidzicy na spektakl teatralny pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Na przedstawienie zaprosił dzieci Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl „Plastusiowy pamiętnik” został oparty na najciekawszych przygodach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu zawierała treści edukacyjne, a szczególnie zwracała uwagę oglądających na przyjaźń, odpowiedzialność, odwagę oraz mądrość. „Plastusiowy pamiętnik” to jedna z najciekawszych książek z dzieciństwa. Porusza wyobraźnię – niezależnie od wieku. To dzięki wyobraźni i ciekawej grze aktorów dzieci zostały przeniesione w kolorowy świat, pełen radości, zabawnych i pouczających zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i gdzie wszystko może się zdarzyć. Mały plastelinowy ludzik może słyszeć, wiedzieć i mówić. Piórnik staje się domem Plastusia i jego przyjaciół. Przybory szkolne wraz z głównym bohaterem ożywają i przeżywają wiele niesamowitych przygód, przeplatanych rytmicznymi i łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Cały spektakl wzbogacały efekty specjalne. Przedstawienie wzbogacała przepiękna i barwna scenografia, kolorowe kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. Dzięki temu mały widz miał wrażenie ta historia mogła zdarzyć się wszędzie i każdemu.
Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli widowisko.
Z niecierpliwością czekamy na następne przedstawienie!
Przed spektaklem dzieci odwiedziły Halę Widowiskowo-Sportową im. K. Szymańskiej-Lary w Nidzicy. Uczniowie zobaczyli główną część hali – arenę do gier zespołowych, na której można rozgrywać zawody na pełnowymiarowych boiskach do: koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej, halowej piłki nożnej, tenisa ziemnego i innych dyscyplin. W hali zobaczyły również: siłownię i salę fitness. Podczas wizyty na hali dzieci mogły skorzystać z gier i zabaw z piłkami.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. S. Mikołajczyka p. M. Skwarski oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas I-III oraz wychowawczynie dziękują pracownikom Hali i Dyrekcji za miłe przyjęcie.

Skip to content