Pasowanie na czytelnika

W dniu 2 marca 2009 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rączkach odbyło się ” Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klasy I.
„Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez wychowawcę klasy I oraz przez bibliotekę szkolną, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Na tą miłą uroczystość dla maluchów zaproszono rodziców, całą społeczność uczniowską oraz nauczycieli.
Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ” Święto bajek ” w wykonaniu uczniów klasy I. Następnie pierwszoklasiści przed panią dyrektor Dorotą Kierzkowska – opiekunką szkolnej biblioteki zdali egzamin ze znajomości bajkowych postaci a także złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał książeczkę oraz pamiątkowy dyplom, który będzie przypominać o złożeniu, na progu życiowej przygody z książką, ważnego przyrzeczenia.
Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Wychowawca klasy I
Joanna Kawecka

Skip to content