Nocka klas II i III

Integracja i zabawa – „Nocka w szkole”.

W nocy z 4 na 5 listopada  uczniowie  klasy drugiej i trzeciej  ze Szkoły Podstawowej w Rączkach wraz z wychowawczyniami Anną Typiak i Joanną Kawecką  spotkali się o godzinie 18 w szkole. Po przygotowaniu miejsc do spania na naszych uczniów czekała prawdziwa niespodzianka – 8 harcerzy z Szóstej Grunwaldzkiej Nidzickiej drużyny harcerskiej Vitae im. Floriana Marciniaka. Zaproszeni goście przygotowali mnóstwo gier i zabaw.  Były one tak zaplanowane, by pokazać uczniom, że najbardziej owocna jest współpraca i konstruktywne działanie w grupie. Konkurencje okazały się naprawdę wyczerpujące, ale dzieciaki były nimi zachwycone.

Po harcerskich zabawach uczniowie przygotowali smaczną, zdrową kolację, która szybko zniknęła ze stołów, tak spieszyło im się do następnych zabaw. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, podniesienia poczucia własnej wartości oraz dobrej zabawy pod opieką dorosłych.

Skip to content