Lapbook’owy zawrót głowy po niemiecku

Ostatnie lekcje języka niemieckiego przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Rączkach spędzili na nauce zwrotów i słownictwa o tematyce bożonarodzeniowej w języku niemieckim. Forma nauki była inny niż do tej pory i z pewnością bardziej interesująca: lapbook.

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”, własnoręcznie wykonana praca tematyczna, pełna kopertek i kieszonek wypełnionych zebranymi informacjami, skrytek z ilustracjami i schowków z ciekawostkami. Po otwarciu umożliwia jednoczesny dostęp do wszystkich informacji. Istotną rolę odgrywa wyobraźnia autora, który sam decyduje, jakie informacje i w jaki sposób (plastycznie) mają być zaprezentowane.

Uczniowie w Szkole Podstawowej w Rączkach bardzo lubią nowości. Chętnie sięgają po to, co jest dla nich atrakcyjne, kolorowe, inne. Zaangażowanie uczniów w tworzenie lapbook’a i praca nad nowym słownictwem jest nieporównywalnie większe, niż podczas stosowania tradycyjnych metod nauczania. Dodatkową zaletą jest również fakt, że praca nad lapbook’iem jest tak samo atrakcyjna dla czwartoklasisty, jak dla ucznia ósmej klasy.

Nauczycielkę języka niemieckiego Panią Ewelinę Panasiuk uczniowie zaskoczyli swoją kreatywnością i rzetelnym podejściem do tematu. Podczas pracy nad lapbooki’em słownictwo bożonarodzeniowe w języku niemieckim zostało opanowane bardzo szybko i perfekcyjnie, a uczniowie mieli dużo radości z tworzenia swojego pierwszego lapbook’a.

Skip to content