Lapbook po niemiecku -Święta Wielkanocne!

W czasie, gdy rzesza polskich uczniów każdego dnia zasiada przed komputerami, by dzielnie – mimo nowości wyzwania i często technologicznych ograniczeń – włączyć się w wir pracy zdalnej on-line w Szkole Podstawowej w Rączkach nauczycielka języka niemieckiego Pani Ewelina Panasiuk zaproponowała uczniom klas III-VIII alternatywne podejście, mogące zaintrygować oraz sprawić, że nauka języka niemieckiego stanie się twórcza i sprawi wiele osobistej satysfakcji – Lapbook na temat Świąt Wielkanocnych!

Lapbook to nic innego jak interaktywna mapa myśli oraz informacji związanych z danym tematem. Tworzą ją sami uczniowie, samodzielnie dobierając treści i kreatywnie je prezentując. Lapbooki przyjmują różne formy, często składają się z mini-książeczek, rozkładanych kartek, rysunków, tajemniczych skrytek, kopert z informacjami, umieszczonych w jednej teczce – gotowej lub wykonanej z kartonu lub papieru.

Powstały naprawdę ciekawe i inspirujące prace z wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Niektóre z nich są prawdziwymi arcydziełami! Można się z nich nauczyć się wiele słówek i zwrotów w łatwy, a przede wszystkim ciekawy sposób!

Skip to content