IX edycja Gminnego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięta!!!

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i magiczny czas. Już po raz IX został zorganizowany i przeprowadzony konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Rączkach.
Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów kartki – pocztówki bożonarodzeniowej, wykorzystując do jej wykonania materiałów ekologicznych.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, pobudzanie inwencji twórczej, popularyzowanie prac dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności plastycznych, zachęcanie dzieci do zabawy, miłego spędzenia czasu wolnego, zaangażowanie do osiągnięcia celu, rozwijanie wyobraźni plastycznej, prezentacja talentów plastycznych, wymiana doświadczeń artystycznych.
Zadaniem uczestników było wykonanie karty – pocztówki bożonarodzeniowej. Uczniowie klas I – VIII przygotowali kartkę bożonarodzeniową, której motywem przewodnim były zwyczaje, tradycje oraz symbole bożonarodzeniowe.
Mimo trudnego czasu – pandemii otrzymaliśmy wiele ciekawych prac, za co serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Uczniowie kl. I-VIII zaprezentowali swoje umiejętności, wykorzystując do przygotowania prac konkursowych materiały ekologiczne: zielone gałązki świerku, pachnące cytrusy, laski wanilii, piękne i aromatyczne gwiazdki anyżu.
Każda szkoła, z każdej grupy wiekowej mogła przesłać na adres organizatora konkursu – Szkołę Podstawową w Rączkach po 4 parce .
Ze względu na istniejącą sytuację, napłynęło mniej prac niż zazwyczaj. Prace, które napłynęły były bardzo ciekawe i interesujące. Różnorodność wykorzystanych materiałów, pomysłowość, jak i ich estetyka sprawiła, iż Jury miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców (zwłaszcza w kategorii klas I – III).

IX edycja GMINNEGO KONKURSU
NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTĘ BOŻONARODZENIOWĄ”
KLASY I – III
I miejsce Oliwia Rzemek, kl. II d, SP nr 1 w Nidzicy
II miejsce Aleksandra Olszewska, kl. II SP w Rączkach
III miejsce Amelia Choszczewska, kl. II b, SP nr 3 w Nidzicy
Wyróżnienia:
Lena Opalach, kl. II b, SP nr 3 w Nidzicy
Daniel Żebrowski, kl. II b, SP nr 3 w Nidzicy
Oliwier Luka, kl. II SP w Rączkach
Filip Nowicki, kl. III SP w Napiwodzie
KLASY IV – VIII
I miejsce Aleksandra Żebrowska, kl. IV b SP nr 3 w Nidzicy
Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymają nagrody.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie, zarówno dzieciom, nauczycielom jak i rodzicom za zaangażowanie i wysiłek w przygotowaniu pięknych i pomysłowych prac.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
Życzę Wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych nadziei i radosnych świąt Bożego Narodzenia!!!

dav

dav
dav
dav
Skip to content