II miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 20 kwietnia 2024 roku na obiektach Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbył się Finał Powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych.
Naszą szkołę w Grupie Młodszej reprezentowali Magda Niszcz, Dagmara Rak, Oliwier Luka, Władysław Teodorczuk natomiast w Grupie Starszej: Klaudia Niszcz, Błażej Just, Olaf Głowacki.
Turniej składał się z 3 etapów:
– testu pisemnego z wiedzy o zasadach ruchu drogowego, test z zasad poruszania się na skrzyżowaniach dróg,
– jazda rowerem po torze sprawnościowym,
– udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

Pod czujnym okiem Pani Eweliny Panasiuk uczniowie od wielu tygodni przygotowywali się do turnieju. Od początku roku szkolnego podczas przerw w szkole rozwiązywali testy. Trenowali swoje umiejętności, spotykając się nawet w godzinach popołudniowych z nauczycielką. Odbyli kilkutygodniowe szkolenie prowadzone przez Panią Wiolettę Pargólską z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poziom rywalizacji między zawodnikami był bardzo wysoki. Reprezentanci naszej szkoły zarówno w kategorii młodszej:do lat 12 jak i kategorii starszej powyżej 12 lat zajęli II miejsce. Tym samym pokazali, że praca, pozytywne nastawienie, wiara we własne siły i wytrwałość zawsze się opłacają.
Osiągnięcia naszych uczniów to powód do dumy dla naszej całej społeczności szkolnej!
Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Skip to content