II Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości

Dnia 07.11.2023 roku po raz drugi Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach zorganizowała II GMINNY BIEG PRZEŁAJOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.30 na terenie położonym nieopodal od szkoły – pobliski teren zagajnika leśnego. Pomimo wiejącego wiatru pogoda dopisała. Na miejsce startu przybyły wszystkie zaproszone szkoły z terenu miasta i gminy Nidzica. Pan Dyrektor Marek Skwarski rozpoczął uroczystość przywitaniem przybyłych gości.: przewodniczącego KOMISJI OŚWIATY, SPORTU I ZDROWIA pana Andrzeja Arcyza, panią Wiolettę Pargólską- pielęgniarkę, pana Cezarego Gawrońskiego – ratownika medycznego oraz wszystkich opiekunów i zawodników. Uczestnikom biegu życzył powodzenia i szybkiego dotarcia na linię mety.
Kolejnym etapem było zapoznanie z regulaminem i kategoriami biegu oraz przemarsz trasą biegową.
W zawodach wzięli udział uczniowie wszystkich szkół gminy Nidzica: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 3im. Janusza Korczaka w Nidzicy, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie, Szkoły Podstawowej im. prof. Romana Kobendzy w Łynie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach; w następujących kategoriach wiekowych:
Bieg 1 Dziewczęta kl. IV- VI dystans 600 metrów
Bieg 2 Chłopcy IV- VI dystans 800 metrów
Bieg 3 Dziewczęta VII – VIII dystans 800 metrów
Bieg 4 Chłopcy VII- VIII dystans 1000 metrów .
Po ukończonych biegach zaproszono wszystkich na ciepłą herbatę, kawę i ciasto, a także kiełbaski z grilla i grochówkę. Po chwili odpoczynku nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali.
Zdobyte miejsca prezentują się następująco:
Kategoria – Dziewczęta kl. IV- VI :
1 miejsce – Zuzanna Krupińska – SP3
2 miejsce- Julia Skoniecka – SP Łyna
3 miejsce- Emilia Grabińska- SP 1
Kategoria – Chłopcy IV- VI:
1 miejsce – Paweł Gołębiewski – SP3
2 miejsce- Aleksander Nowakowski- SP 3
3 miejsce- Oliwier Krawcewicz- SP Łyna
Kategoria – Dziewczęta VII – VIII :
1 miejsce – Maria Zuzanna Dytrych– SP Napiwoda
2 miejsce- Urszula Sorbian – SP 1
3 miejsce- Lena Szczepkowska – SP2
Kategoria – Chłopcy VII – VIII :
1 miejsce – Karol Nowakowski – SP3
2 miejsce- Filip Zapadka- SP3
3 miejsce- Wiktor Zdunek – SP 2
II Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości pokazały wysoki poziom umiejętności uczestników. Warto zaznaczyć iż sam udział w zawodach to wyróżnieniem dla każdego ucznia..
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszych zawodach.. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wioletty Pargólskiej i Pana Cezarego Gawrońskiego za opiekę medyczną podczas zawodów.

Dodaj komentarz

Skip to content