Gminny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową organizowany przez NOK

W grudniu pięcioro uczniów z klasy drugiej wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Nidzicki Ośrodek Kultury. Zadanemu uczestnika było zaprojektowanie i wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej. Prace mogły być wykonane dowolna techniką. Na konkurs dzieci przygotowały przy pomocy rodziców przepiękne prace. Wśród zgłoszonych prac były m.in.: choinki, świąteczny but z prezentami i słodkościami  oraz domek w zimowej scenerii. Do wykonania prac uczniowie użyli materiałów ekologicznych. Wszystkie prace zgłoszone na gminny konkurs były piękne, pomysłowe, estetycznie wykonane. Każda z nich  przyciągała wzrok i zasługiwała na to, aby ją wyróżnić. 

Miło mi poinformować, że spośród pięciu prac, jakie zostały zgłoszone z naszej szkoły, pracaKacpra Soliwody zajęła I miejsce, zaś praca Marii Wróbel otrzymała wyróżnienie. Kacper na konkurs przygotował przepiękny, ośnieżony domek, do którego po drabinie wspinał się Mikołaj, aby zostawić pod choinką upragnione przez dzieci prezenty. Pracę chłopca zdobiły pokrywające wszystko dookoła płatki śniegu, a aury tajemniczości dostarczały zamontowane lampki. Dzięki  nim  praca Kacpra prezentowała się jeszcze ciekawiej. Praca Marysi zaś, to but bożonarodzeniowy, w którym Mikołaj przygotował dla milusińskich słodkości, pluszaki, zabawki.  Praca Marysi również była bardzo ciekawa i wykonana bardzo starannie.  Zdaniem Jury zasłużyła ona na wyróżnienie. Laureat i osoba wyróżniona otrzymały dyplomy i nagrody.

Dziękuję Kacprowi, Lenie, Marysi, Oliwierowi oraz Błażejowi za udział w konkursie oraz za duży wkład pracy  i wysiłek w przygotowanie bardzo pięknych ozdób. Serdecznie  dziękuję także rodzicom dzieci, że zechcieli wesprzeć dzieciaki w konkursie.

Skip to content