Gminny konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Święta  Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas dla wszystkich. I tych małych i tych dużych. W tym roku,  z okazji tych niezwykłych świąt,  przeprowadzony został po raz IV  gminny konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”.  W konkursie mogli wziąć udział uczniowie  klas I – VI z  terenu naszej gminy. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci przy współudziale rodziców  karty bożonarodzeniowej, Do jej przygotowania można było  wykorzystać materiały ekologiczne i przyrodnicze. Celem konkursu  było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności plastycznych i ekologicznych, zachęcanie dzieci do zabawy, miłego spędzenia czasu wolnego oraz wymiana doświadczeń artystycznych. Otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych i interesujących prac. Uczniowie klas  I- III przygotowali  trójwymiarową kartkę (przestrzenną), której motywem przewodnim były symbole bożonarodzeniowe. Zaś uczniowie klas IV-VI  wykonali kartę bożonarodzeniową z motywami sztuki ludowej naszego regionu (np.: z ruchomymi postaciami, obracającą się „gwiazdą betlejemską” czy z ruszającymi się w stajence zwierzętami, łańcuchami, ażurowymi,  papierowymi koszyczkami, itp.) Otrzymaliśmy piękne prace, a różnorodność wykorzystanych  materiałów,  pomysłowość, jak i estetyka wykonanych prac,  po raz kolejny sprawiła,  iż  Jury  nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców.

 

Laureatami tegorocznego,  gminnego konkursu zostali:

KLASY I – III

I  miejsce Antonina Jasińska  kl. II   ZS nr 2  w Nidzicy

II  miejsce Szymon Smoliński  kl. I,  SP  w Rączkach

III miejsce Adrian Pańkowski  kl.III ,  SP  w Łynie

 

Wyróżnienia:

Julia Gorczyca   kl. II ZS Nr 2  w Nidzicy

Norbert Dzierzęcki  kl. I  SP  w Rączkach

Szymon Domian kl. III, SP  w Łynie

 

KLASY IV – VI

I   miejsce Zuzanna Karniewska  kl. V  SP  w Łynie

II  miejsce Michał Ziulewski  kl. IV,  SP  w Łynie

III miejsce Sandra Miecznikowska  kl. IV, SP  w Łynie

 

Wyróżnienia:

 Paulina Szymczyk , kl. V,  SP  w Łynie

 Hubert Karla, kl. IV,  SP  w Rączkach

Aleksander Skubiński , kl.IV, ZS Nr 3 w Nidzicy

 

Wszyscy laureaci i wyróżnieni  w konkursie zostaną nagrodzeni.

Za zaangażowanie i wysiłek składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie, zarówno dzieciom, opiekunom jak i rodzicom. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie już za rok!

Z okazji zbliżających się świąt życzę Wszystkim: zdrowych,  radosnych oraz miłych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie, a także  szczęśliwego Nowego Roku!!!

 

                                                             Iwona Ciołek – organizatorka  konkursu

Skip to content