Gminny konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

V Gminny Konkurs Plastyczny
na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową” rozstrzygnięty.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia  już po raz V  został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Mikołajczyka  w Rączkach Gminny Konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Celem konkursu  jest kultywowanie tradycji  i zwyczajów tych niezwykłych świąt, rozwijanie umiejętności plastycznych i ekologicznych oraz zachęcanie dzieci do zabawy, miłego spędzenia czasu wolnego w gronie rodzinnym oraz wymiana doświadczeń artystycznych. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie  klas I – VII  z  terenu naszej gminy. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci,  przy współudziale rodziców  karty bożonarodzeniowej, do przygotowania której należało wykorzystać materiały ekologiczne i przyrodnicze.  W tym roku uczniowie w kategorii klas I-III mieli zamieścić na swoich kartkach motyw związany z narodzeniem pana Jezusa. Zadaniem uczniów w kategorii klas IV-VII było przygotowanie kartki w formie witrażu. Otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych, przemyślanych i  interesujących  prac. Piękne prace,  różnorodność wykorzystanych  materiałów,  pomysłowość, jak i estetyka wykonanych prac,  po raz kolejny sprawiła,    Jury  miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Laureatami tegorocznego,  gminnego konkursu  w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

KLASY I – III

I  miejsce Julia Wiśniewska,   kl. III   SP nr 1  w Nidzicy 

II  miejsce Julia Gorczyca  kl. III  SP  nr 2  w Nidzicy

III miejsce Julia Duchna  kl. I a ,  SP  nr 2 w Nidzicy

Wyróżnienia:

Szymon Smoliński  kl. II,  SP  w Rączkach

Julia Urbanowicz  kl. III,   SP  nr 2  w Nidzicy

Oliwier Isko,  kl. I a, SP  nr 2 w Nidzicy

KLASY IV – VII

I   miejsce Michał Ziulewski,  kl. IV,  SP  w Łynie

II  miejsce  Szymon Marek Domian, kl. IV, SP  w Łynie

III miejsce Natalia Kopczyńska,   kl. VI, SP  nr 2  w Nidzicy

Wyróżnienia:

Magdalena Czubak , kl. V b,  SP  nr 2 w Nidzicy

Wszyscy laureaci i wyróżnieni  w konkursie zostaną nagrodzeni jeszcze przed feriami świątecznymi.

Za zaangażowanie,  wysiłek, wkład pracy  oraz poświęcony czas, składam serdeczne podziękowania Wszystkim –  dzieciom, opiekunom jak i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Już teraz zapraszam Wszystkich  do wzięcia udziału w kolejnej edycji  konkursie!

Z okazji zbliżających się świąt życzę Wszystkim: zdrowych,   pogodnych , radosnych oraz miłych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych  w gronie najbliższych! Wesołych Świąt!

                                                         Iwona Ciołek – orga

nizatorka  konkursu

Skip to content