Flaxxini – podróż dookoła świata

Uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięły dzisiaj udział w przedstawieniu pt. „Flaxxini – podróż dookoła świata” zorganizowanym na Zamku w Nidzicy przez grupę Clownów Flaxxa i Maxa pod okiem p. Geralda Flinnera z Inicjatywę Dzieci w Bad Orb (Kinderinitiative in Bad Orb e.V.) oraz Nidzickie Stowarzyszenie Niemieckiej Mniejszości Narodowej we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

Wstępując do projektu podjęliśmy się wyzwania stworzenia listów oraz plakatów o naszym terenie, o Polsce, o naszej szkole i klasie do dzieci z Niemiec. Flaxx i Max przywieźli również dla naszych dzieci plakaty oraz listy i drobne upominki w postaci ręcznie robionych talizmanów przyjaźni.

Pięknie przygotowane przedstawienie oraz emocje związane z przekazywaniem listów były ogromne, wywołały wiele uśmiechu i radości na nie jednej twarzy.

W projekcie nawiązywania kontaktów i przyjaźni udział biorą również inne szkoły z okolicy.

Pełni pozytywnych wrażeń moliśmy wrócić z podarkami do szkoły. Zanim udaliśmy się w drogę pożegnaliśmy Flaxxa i Maxa gromkimi brawami.

Jak podają autorzy Projekt Flaxxini – podróż dookoła świata ma szczególny wymiar i skierowany jest do najmłodszych, bowiem przyjaźnie rodzą się już w dzieciństwie.

Uprzedzeni, przesądy, ksenofobia, rasizm wszystko to tworzy obraz obcego. Jako przeciwdziałanie służyć ma Projekt Flaxxini. Dzięki Projektowi Flaxxini chcemy dać młodym ludziom możliwość spotkania z odmiennymi kulturami i zapoznania z nimi.

Ostatni akapit to cytat o idei projektu. W oryginale do przeczytania poniżej.

Vorurteile, Fremdenfeindlichkeit, Rassismus setzen die Konstruktion des Fremden voraus. Dem will das Projekt Flaxxini entgegen wirken. Mit dem Projekt Flaxxini wollen wir jungen Menschen die Möglichkeit geben, sich mit anderen Kulturen auseinander zu setzen, sie kennen zu lernen.

A teraz zapraszamy na krótką relację z tego spotkania.

 

A tutaj jeszcze film ze spotkania z Flaxxem i Maxem

Skip to content