Dzień życzliwości

21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obchodzony jest w ponad 180 krajach!To niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka.Wartościowe, bo jest okazją do poruszenia ważnego tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych.To także okazja do przypomnienia, jak ważne są w codziennych relacjach i co znaczą bardzo proste i znane wszystkim słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak miłą i ciepłą atmosferę może wprowadzić serdeczny uśmiech na twarzy.

Nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w światowych obchodach dnia życzliwości. Z okazji tego dnia przygotowano kilka wydarzeń i atrakcji dla każdego.Na przekór szarej, listopadowej słocie wśród społeczności szkolnej zagościł  żółty kolor ubrań. Symbolizowałon to, co daje nam wszystkim wzajemna życzliwość- radość, chęć do podejmowania wspólnych działań oraz znalezienie powodu do tego, aby się uśmiechać i zarażać nim innych. Uczniowie mieli możliwość podzielenia się uśmiechem i życzliwym gestem poprzez obdarowanie wybranych osób własnoręcznie przygotowanymi kartkami. Od tygodnia funkcjonowała szkolna „Poczta Życzliwości i Pozdrowień”. Za jej pośrednictwemuczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi mogli przesłać pozdrowienia oraz życzenia do wybranych osób. 21 listopada z pocztowej skrzynki zostały przekazane kartki do adresatów. Miłe słowa sprawiły każdemu wiele uśmiechu i radości.Kolejnym pomysłem, który przypadł do gustu uczniom, było przygotowanie kartek z tak zwanymi „zrywkami”. Na szkolnym korytarzu zagościły na szkolnej gazetce kartki z napisem: „Weź ze sobą miłe słowo i podziel się nim”. Każdy mógł zerwać z kartki  umieszczane na niej gotowe hasła i podarować komuś bliskiemu lub zatrzymać je dla siebie.Kolejnym działaniem łączącym klasę byłszkolny konkurs na najciekawiej udekorowane drzwi klasopracowni. 21 listopada jury ogłosiło wyniki. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureaci  – uczniowie klasy 2, klasy 5 i klasy 1 otrzymali małe słodkie co nieco. Pięknie udekorowane drzwi nie tylko zdobiły korytarz naszej szkoły, ale także zamieszczone hasła przypomniały, że niewiele potrzeba, aby być dla siebie dobrym i miłym (a często o takich małych gestach w dzisiejszym świecie zapominamy).

Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale także na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym, miłym, dobrym, uprzejmym nic nie kosztuje. Może za to  sprawić dookoła wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym otoczeniu. Tego dnia można było się przekonać, że okazana serdeczność i  uśmiech są dobre na wszystko. A pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, powraca do nas!

Życzymy Wszystkim optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości na każdy dzień!

Dodaj komentarz

Skip to content