Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To już 5 raz, kiedy  nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny, gdyż mieli oni przygotować wielką śniadaniową ucztę. Śniadanie poprzedzone było zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Zaangażowali się  w nią także rodzice, pomagając uczniom w przygotowaniu posiłku. To właśnie oni zadbali o produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, mleko. Śniadanie było niecodzienne, urozmaicone                          i przepyszne, a uczniowie nabrali energii, by sprostać szkolnym obowiązkom. Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie Daje Moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców na temat roli śniadania w życiu dziecka.

Marzena Jeżewska,
Anna Sobotka

 

Skip to content