Dzień Wiosny – 21 marca 2017

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole obchody święta Dnia Wiosny.

Uczniowie i uczennice mieli okazję zaprezentować swoje stroje wiosenne – mile widzianym kolorem stroju był kolor zielony.

Piękne stroje ekologiczne przygotowali uczniowie i uczennice klasy II i III pod opieką p. Asi Kaweckiej oraz p. Ani Typiak. Również przedszkolaki przeszły przez parkiet prezentując stroje zwiastujące wiosnę.

Kolejnym elementem spotkania była piosenka w wykonaniu klas II i III „Wiosna w ogródku” oraz klasy „0” „Wiosenne sprzątanie”.

Starsi uczniowie i uczennice klas V i VI przygotowali rymowanki i fraszki – dzięki, którym pojawiło się pełno uśmiechu i radości na naszych twarzach. Dekoracją były transparenty na powitanie wiosny.

Dziełem klasy IV była Marzanna, którą uczniowie i uczennice przeprowadzili przez wieś – oznajmiając wszem i wobec, że nastała WIOSNA.

Po powrocie uczniowie i uczennice spotkali się przy ognisku – każdy miał możliwość posmakowania kiełbasek z grilla, które przygotował pan Jarek.

Na zakończenie tej imprezy uczniowie spotkali się w szkole przy loterii oraz na spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Wiolettą Pargólską, gdzie dowiedzieli się jak udzielać pomocy w poszczególnych przypadkach, tj. złamania, zasłabnięcia, omdlenia, krwawienie z nosa, itp.

WITAJ WIOSNO!
WITAJ!

Skip to content