Dzień Kobiet 2023

8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Cała społeczność szklona spotkała się z tej okazji na szkolnej uroczystości, aby podziękować wszystkim Kobietom za ich serce, za to, że są w każdym dniu naszego życia – w tym dobrym, ale i w tym złym. Na początku spotkania dyrektor szkoły Marek Skwarski w imieniu własnym i wszystkich panów oraz chłopców złożyłpaniom nauczycielkom i paniom pracującym w szkole oraz dziewczętom najserdeczniejsze życzenia. Wśród życzeń nie zabrakło: pomyślności, fortuny, zdrowia, radości, słów uznania, a także podziękowania za cierpliwość, zrozumienie.
Z okazji Święta Kobiet opiekunka SKO Iwona Ciołek, opiekunka SU Nina Ziółkowska oraz p. Ewelina Panasiuk przygotowały wiele ciekawych propozycji. TytułNajlepszej Koleżanki to znaczącewyróżnienie. Przyznany miał być dziewczynce, która podczas zmagań miała wykazać się wiedzą, inteligencją, dobrym gestem, słowem, pewnością siebie, skromnością oraz zdolnościami aktorskimi.Jednym słowem przyznanyzostać miał osobie wyjątkowej!Zadania, którym musiały sprostać kandydatki o ten zaszczytny tytuł nie były zbyt proste. Kto miał powalczyć o ten zaszczytny tytuł zadecydowali chłopcy, wybierając kandydatki w trakcie szkolnego plebiscytu. Plebiscyt przeprowadzony został kilka dni przed świętem dziewcząt. Chłopcy z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wyborach na najsympatyczniejszą dziewczynkę z klas młodszych i najlepszą koleżankę z grupy klas starszych. Plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynkę w klasach 1-3 oraz na najlepszą koleżankę z klas 4-8 cieszył się jak zawsze powodzeniem.
A oto wyniki plebiscytu.
Najsympatyczniejszą dziewczynką w klasach młodszych zostały:
w klasie 1. – Maja Kraszewska
w klasie 2. – Nadia Kosiorek
w klasie 3. – Anastazja Jezierska
Najlepszą koleżanką w grupie klas starszych zostały:
w klasie 4. – Lena Wizła
w klasie 5. – Klaudia Niszcz
w klasie 6. – Julia Milewska
w klasie 7. – Lena Piechocińska
w klasie 8. – Nikola Jezierska
Każda Dziewczynka wyróżniona w wyborach otrzymała pamiątkowe dyplomy, piękne zakładki oraz zawieszkę – koniczynkę wraz z życzeniami na szczęście.
Dziewczęta z klas starszych tj. klas 4 – 8 – wybrane przez kolegów – stanęły w szranki i dzielnie rywalizowały o miano NJLEPSZEJ KOLEŻANKI. Nie zabrakło pytań, których celem było przekonanie jury i publiczności o inteligencji kandydatek. Pytania wymagały nie tylko uważnego czytania, ale również wiedzy i umiejętności wyciągania wniosków. Publiczność za swoją kandydatkę mocno trzymała kciuki. Kolejne konkursowe zmagania polegały m.in. na:rozwiązaniu zagadek, jak najszybszym nadmuchaniu balona i zawiązaniu go (sprawdzono czy w kandydatkach drzemie duch sportowy), jak najbardziej oryginalnym zareklamowaniu przedmiotu (próba sprawdzenia umiejętności aktorskich, kreatywności). W tym zadaniu liczyła się także pomysłowość, pewność siebie i dowcip. Nad przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: p. Sylwia Średzińska, p. Ewelina Panasiuk oraz p. Kamil Sienkiewicz. Po przeprowadzonych konkurencjach przyszedł czas na podsumowanie zmagań. Jury po podliczeniu punktów, ogłosiło wyniki szkolnego konkursu. Zwyciężczynią tegorocznych szklonych zmagań o tytuł Najlepszej Koleżanki została uczennica klasy VIII – Nikola Jezierska. Laureatka oraz dziewczęta otrzymały pamiątkowy dyplom, upominki, a zwyciężczyni – piękną podstawkę pod smartfon.
Gratujemy wszystkim wyróżnionym dziewczętom!
Podczas tej uroczystości było nam niezmiernie miło gościć kobiety- nasze panie oraz dziewczynki- koleżanki. W imieniu wszystkich chłopców oprócz życzeń każda dziewczynka otrzymała kartkę z życzeniami, pamiątkowy długopis.
Panie z naszego szkolnego grona zaś otrzymały na pamiątkę przygotowane karty z wypisanym znaczeniem jej imienia, pudełeczko pysznej herbaty oraz karty z życzeniami.
Poza tym zależało nam po prostu na wspólnej, dobrej zabawie! I tak też było!!!
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Do zobaczenia za rok!!!

Skip to content