Dzień kobiet 2022

Dzień Kobiet to szczególne i wyjątkowe święto. Jest obchodzone we wszystkich niemalże krajach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób. Jeszcze nie tak dawno kobiety posiadały dużo mniej praw niż obecnie. Na całym świecie walczyły o to, by mieć możliwość nauki w wybranej szkole, prawo wyborcze, czy móc wykonywać ulubioną pracę. Dziś mogą wykazać się zdolnościami, mądrością i talentem, zachowując przy tym kobiecy wdzięk i czar. Czynią wiele dobra dla innych, działając w różnego rodzaju organizacjach charytatywnych, pracując w misjach na rzecz ludzi najbardziej pokrzywdzonych przez los.
W tym dniu chcieliśmy podziękować wszystkim naszym paniom, uczennicom za to, że są. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w plebiscycie na najsympatyczniejszą dziewczynkę z klas młodszych i najlepszą koleżankę z grupy klas starszych.
Plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynkę w klasach 1-3 oraz na najlepszą koleżankę z klas 4-8 został rozstrzygnięty.
A oto wyniki plebiscytu.
Najsympatyczniejszą dziewczynką w klasach młodszych zostały:
w klasie 1. – Nadia Kosiorek
w klasie 2. – Sandra Kamińska
w klasie 3. – Lena Wizła
Najlepszą koleżanką w grupie klas starszych zostały:
w klasie 4. – Dagmara Rak
w klasie 5. – Julia Milewska
w klasie 6. – Lena Wizła
w klasie 7. – Nikola Jezierska
w klasie 8. – Martyna Chalińska
Dziewczęta z klas starszych tj. klas 4 – 8 – wybrane przez kolegów – stanęły w szranki i walczyły o miano tej jedynej, wyjątkowej – NJLEPSZEJ KOLEŻANKI. Tytuł ten to znaczące wyróżnienie. Dziewczęta wzięły udział w konkursie przygotowanym przez opiekunki SKO i SU p. Ewelinę Panasiuk i p. Iwonę Ciołek, a prowadzonym przez męską część naszej społeczności szkolnej. Po licznych konkurencjach, zadaniach tytuł przyznany został dziewczynce, która wykazała się wiedzą, inteligencją, dobrym gestem, słowem, pewnością siebie i skromnością oraz zdolnościami aktorskimi. Jednym słowem przypadł osobie wyjątkowej! Zadania, którym musiały sprostać kandydatki pomogły jury wyłonić taką właśnie osobę. W tym roku Najlepszą Koleżanką została uczennica klasy 7 – Nikola Jezierska. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkie wyróżnione dziewczęta z klas 1-8 oraz zwyciężczyni konkursu otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.
Na koniec wspólnej zabawy w imieniu wszystkich panów mniejszych i większych złożono wszystkim Paniom i dziewczętom najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a do życzeń dołączono upominki, słodkości i wiosenne kwiaty.
Dzień Kobiet w naszej szkole minął w miłej i ciepłej atmosferze.
Gratujemy wszystkim wyróżnionym dziewczętom i zwyciężczyni! Dziękujemy za wspólną zabawę! Do zobaczenia za rok!!!

Skip to content