Dzień Kobiet

W dniu 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet – wielkie święto wszystkich Pań i dziewcząt. Członkowie SKO i SU wraz z opiekunami zadbali o to, aby był to dla Pań i dziewcząt naszej szkoły wyjątkowy i niecodzienny czas.  Członkowie SU przygotowali słodki poczęstunek – pyszne babeczki upieczone przez dziewczęta kl. VIII,
a SKO przygotowała dla płci pięknej życzenia wraz z bukiecikami, a dla Pań pamiątkowe życzenia w ozdobnych ramkach. Na początku uroczystości opiekun SKO  – p. Iwona C. ogłosiła wyniki plebiscytu na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę wśród uczennic klas I-III. Zdaniem chłopców w naszej szkole na miano najsympatyczniejszej dziewczynki w kategorii klas młodszych zasłużyły:

  • w klasie 1  – Dagmara R.
  • w klasie 2  – Maja F.
  • zaś w klasie 3 – Patrycja K.

Laureatki plebiscytu  otrzymały pamiątkowe dyplomy, maskotki – przytulanki. Następnie chłopcy: Kuba i Filip  przeprowadzili konkurs, który miał na celu wyłonić spośród kandydatek (zostały wyłonione podczas głosowania), która zasługuje na tytuł Super Dziewczyny w szkole w kategorii klas IV-VIII.  Do zmagań o tytuł „ Super Dziewczyny” zaproszono dziewczęta, które zdobyły w głosowaniu największą liczbę punktów:  Oliwię Z., Hannę U.,  Kingę Rz., Karolinę S., Maję G. Tytuł  ten to znaczące wyróżnienie i przyznany został dziewczynce, która podczas konkursu wykazała się wiedzą, inteligencją, urodą, dobrym gustem, pewnością siebie i skromnością, oraz zdolnościami aktorskimi, jednym słowem przyznany został osobie wyjątkowej! Dziewczęta  musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, wiadomościami  i zdolnościami, m.in.: znajomością narzędzi wykorzystywanych w różnych pracach domowych, umiejętnością łowienia kaczek i łapania motyli za pomocą wędki, zręcznością – nawlekaniem na nitkę korali, wiadomościami o sławnych Polkach, logicznym myśleniem – udzielaniem odpowiedzi  na niezbyt łatwe, ale   ciekawe i podchwytliwe pytania  oraz idealnym słuchem. Wszystkim zadaniom bacznie przyglądało się zacne jury w składzie: p. Anna S., p. Justyna U. i  p. Kamil S. 

Po przeliczeniu głosów,  jury ogłosiło wyniki. W tym roku tytuł SUPER DZIEWCZYNY ROKU wywalczyła  Maja G. – uczennica kl. VIII (zdobyła największą liczbę punktów). Zwyciężczyni i uczestniczki  konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, maskotki i słoniki na szczęście. Laureatka zmagań o tytuł wyjątkowej dziewczyny została uhonorowana pamiątkowym medalem z napisem – SUPER  DZIEWCZYNA.

Podczas tej uroczystości wszyscy bawili się wspaniale, a czas upłynął bardzo szybko. Prowadzący w imieniu wszystkich panów mniejszych i większych, złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz pomyślności wszystkim Paniom. Podziękował za wspólną zabawę.
To był  wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci wielu osób.

opiekun  SKO – Iwona Ciołek

Skip to content