DZIEŃ CHŁOPAKA 2023

29 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z każdym rokiem święto to cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż tradycja obchodzenia Dnia Chłopaka jest bardziej zwyczajowa niż kulturowa, to święto to, jest coraz bardziej popularne nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Dzień Chłopaka skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, która najbardziej polubiła ten zwyczaj. W Polsce tradycja obchodzenia Dnia Chłopaka nie jest przesadnie długa. Często bywa łączona lub mylona z Dniem Mężczyzny, który przypada 10 marca. Wywodzący się od tego święta Dzień Chłopaka celebrowany jest jednak w naszym kraju 30 września. Tradycja mająca na celu wyróżnienie mężczyzn na podobnej zasadzie co kobiet w ramach Dnia Kobiet, rozpoczęła się 19 listopada 1999 roku. Wtedy też w Trynidadzie i Tobago, przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych, odbył się pierwszy Dzień Mężczyzny.Przyjęło się w naszej szkole, iż z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta składają swoim kolegom życzenia, jak również wręczają drobne prezenty. Podczas tego dnia w naszej szkole nie zabrakło atrakcji. Jeszcze przed świętemchłopców, odbył się zorganizowany przez SKO plebiscyt na najsympatyczniejszego ucznia-kolegę. Z okazji Dnia Chłopakadziewczętajuż po raz kolejny wybrały najsympatyczniejszego kolegę z klas młodszych i najlepszego kolegę z grupy klas starszych.
Plebiscyt na najsympatyczniejszegoucznia w klasach I-III oraz na najlepszego kolegę z klas IV-VIII został rozstrzygnięty podczas szkolnej uroczystości.
A oto wyniki plebiscytu.
Najsympatyczniejszymchłopcem w klasach młodszych zostali:
W klasie 1. – Antonin Pawłowski
W klasie 2. – Kajetan Milewski
W klasie 3. – Aleksander Korzeniecki
Najlepszym kolegą w grupie klas starszych zostali:
W klasie 4. – Kamil Olszewski
W klasie 5. – Błażej Kurkiewicz
W klasie 6. – Błażej Just
W klasie 7. – Olaf Głowacki
W klasie 8. – Dawid Mówiński
Laureaci z klas młodszych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki i słodkości. Chłopcy z klas starszych – kandydaci na Chłopaka na Medal, uczestniczyliw konkursie o tytuł tego jednego, wyjątkowego i niepowtarzalnego!!! Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, wyłonione z nauczycieli. Chłopcy podczas konkursowych zmagań mogli wykazać się swoimi zdolnościami, umiejętnościami, poczuciem humoru oraz wiedzą. Zadaniem uczestników było m.in.:wiązanie krawata, znajomość marek samochodów, plecenie dziewczętom warkocza, przyszycie guzika, czy też wyszukanie i poprawa w zdaniach błędów językowych. Chłopcy bardzo starali się, choć nie wszystko okazało się tak łatwe, proste i oczywiste jak wydawało się na początku. Zwycięzcą konkursu „Chłopaka na Medal” w roku szkolnym 2023/2024został Błażej Just, uczeń klasy VI.Towłaśnie onnajlepiej poradził sobie z wykonaniem wszystkichzadań i tym samym zgromadziłnajwiększą liczbę punktów. Zwycięzca otrzymał dyplom oraz certyfikat potwierdzający posiadane przez niego różne przymioty oraz Medal i upominki.Uczestniczkom zaś szkolnych zmagań wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki z życzeniami.
Również tego dnia każdy chłopiec z naszej szkoły, który miał muchę lub krawat nie był pytany przez nauczycieli i nie musiał pisać kartkówek.
Dziewczęta z SU przygotowały dla wszystkich chłopców przepyszne babeczki. Po słodkim poczęstunku chłopcy otrzymali od swoich koleżanek najserdeczniejsze i najgorętsze życzenia.
Gratujemy wszystkim wyróżnionym chłopcom! Wszystkim składamy najpiękniejsze życzenia.

Dodaj komentarz

Skip to content