Biwak uczniów klasy 8 na „Tęczowe Łowisko”

Po napisaniu egzaminów uczniowie klasy 8 pod opieką wychowawczyni Pani Eweliny Panasiuk oraz Pani Niny Ziółkowskiej dnia 31 maja udali się na Tęczowe Łowisko do Wólki Orłowskiej, do atrakcyjnie położonej wioski nad źródłami rzeki Łyny.
Po zakwaterowaniu w domkach letniskowych „lin” i „jesiotr” oraz po posiłku przyszedł czas na wycieczkę po najbliższej okolicy, w czasie której rozpoznawaliśmy gatunki drzew, a po dłuższej wędrówce dotarliśmy do źródeł rzeki Łyny.
Po powrocie spędzaliśmy czas na zabawach, grze w piłkę czy też grze w karty. Kilku uczniów pod opieką nauczycieli udało się na akwen wodny, gdzie próbowali swoich sił jako wędkarze. Wieczorem przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku i opowieści przyrodnicze. Rozmowy z kolegami i koleżankami przeciągały się do późnej nocy.
Na drugi dzień przyszedł czas na świętowanie dnia dziecka. Każdy z uczniów otrzymał od swojej wychowawczyni słodkiego batonika oraz sok. Na koniec pakowanie plecaków, ostatnie porządki i oczekiwanie na przyjazd rodziców, chociaż chętnie jeszcze zostalibyśmy tutaj dłużnej.
Biwak był naprawdę udany, pogoda dopisała, śmiechu było co niemiara i wszyscy dobrze się bawili. Każdy z pewnością zapamięta na długo ten wyjazd.

Skip to content