Andrzejki 2021

Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia, jaki w najbliższym czasie przyniesie nam los. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem, okresem, w którym przygotowujemy się do narodzin Pana Jezusa. Okazało się, że przeważały dobre wróżby i każdy z uczestników zabawy optymistycznie spogląda w przyszłość.
26 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas 1-3 świetnie bawili się podczas wróżb, zabaw przy muzyce. Z zaciekawieniem wysłuchali historii tradycji związanych z wieczorem andrzejkowym. Wiele informacji zapamiętali, udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania-zagadki w guzie o Andrzejkach. Dzięki przygotowanym przez panią Iwonę Ciołek i panią Ewelinę Panasiuk różnorodnym wróżbom, rekwizytom i zabawom także przy muzyce, najmłodsi mogli poczuć magię Andrzejek, tego niezwykłego i wyjątkowego dnia. Wróżby były przeprowadzane przez najstarszych uczniów naszej szkoły–chłopców i dziewczęta z klasy VIII.
Święto to obchodzi każdy z nas, niezależnie od wieku. Dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe, takie jak: zabawa z butami, grosik na szczęście, wróżba z użyciem kości, kart oraz szpilek czy zabawy w: „Kim będę w przyszłości”, „Jakim jestem kwiatem?”, „Zwierzęta i ja”, „Andrzejkowe drzewko szczęścia” i inne.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.

Skip to content