„Akademia Bezpiecznego Puchatka” 2023

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa, skierowany do uczniów klas pierwszych.
W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział prawie 3 miliony uczniów.
Głównym jego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze, w Internecie oraz właściwe i zdrowe relacje z rówieśnikami. Uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach niecodziennych i trudnych dla dzieci.
Wzorem poprzednich lat, w bieżącym roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła zgłosiła udział w XIV-ej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Udział w nim wzięło 11 pierwszoklasistów. Podczas realizacji programu poruszane były następujące tematy:
• BEZPIECZEŃSTWO W DOMU
• BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE
• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
• BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE
Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiałyedukacyjne, karty pracy oraz filmy edukacyjne, zamieszczone na stronie www.akademiapuchatka.pl, dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę.Darmowe materiały opracowane zostały przez metodyka i opiniowane przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji.
Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział dzieci w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który rozwiązywały on-line. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, otrzymując w nagrodę Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. Na ręce pana dyrektoraMarka Skwarskiego przekazany został Certyfikat potwierdzający udział Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach w XIV-ej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
certyfikat_360a5243248b0a28bd51854a52c3e4e8

dav
dav
dav
dav

Dodaj komentarz

Skip to content