PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2022

W poniedziałek 21 marca 2022 r , uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Początkowe zajęcia odbywały się zgodnie z rozkładem zajęć. Natomiast od godziny 12 do 13.15 uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych z okazji tego święta.
Każda klasa przygotowała plakaty o tematyce wiosennej- klasy IV- VIII portrety Pani Wiosny, a klasy młodsze barwne wiosenne motyle. Wykonane prace udekorowały główny hol naszej szkoły. Na przywitanie słonecznej Wiosny uczniowie ubrali się w barwach wiosennych żółto – zielonych oraz założyli kolorowe skarpetki na znak uczczenia Międzynarodowego Dnia Koloru. Na boisku szkolnym odbył się pokaz strojów ekologicznych i pokaz kolorowych motyli w wykonaniu uczniów klas I – III i przedszkolaków. Każdy strój został doceniono gromkimi brawami i słodką nagrodą. Następnie odbyły sie konkurencje sportowe- ” Taniec z laskami gimnastycznymi”, ” Przenieś Hula – hop po kole” oraz gry
z piłką. W trakcie uroczystości wszystkie dzieci mogły skosztować smacznych kiełbasek pieczonych na grillu. Piękna pogoda dopisała, wszyscy bawili się wesoło i okrzykiem „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno , my Ciebie żegnamy i precz wypędzamy” powitaliśmy Wiosnę 2022.

Skip to content