I Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości

Dnia 09.11.2022 roku o godzinie 10:00 w pobliżu Szkoły Podstawowej im.Stanisława Mikołajczyka w Rączkach odbył się I GMINNY BIEG PRZEŁAJOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Pan Dyrektor Marek Skwarski rozpoczął uroczystość przywitaniem przybyłych gości. Następnie głos zabrał przewodniczący KOMISJI OŚWIATY, SPORTU I ZDROWIA PAN Andrzej Arcyz, który wyraził swoje zadowolenie z zorganizowania I gminnego biegu przełajowego. Wszystkim uczestnikom biegu życzył powodzenia
i szybkiego dotarcia na linię mety.
Kolejnym etapem było zapoznanie z regulaminem i kategoriami biegu oraz przemarsz trasą biegową. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich szkół gminy Nidzica: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 2z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 3im. Janusza Korczaka w Nidzicy, Szkoły Podstawowejim. Jana Pawła II w Napiwodzie, Szkoły Podstawowejim. prof. Romana Kobendzy w Łynie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach; w następujących kategoriach wiekowych:
Bieg 1 Dziewczęta kl. IV- VI dystans 600 metrów
Bieg 2 Chłopcy IV- VI dystans 800 metrów
Bieg 3 DziewczętaVII – VIII dystans 800 metrów
Bieg 4 Chłopcy VII- VIII dystans 1000 metrów .
Po ukończonych biegach zaproszono uczestników oraz ich opiekunów
i trenerów na na ciepłą herbatę, kawę i ciasto, a także kiełbaski z grilla i grochówkę.Po chwili odpoczynku nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali. Zdobyte miejsca prezentują się następująco:
Kategoria – Dziewczęta kl. IV- VI :
1 miejsce – Zuzanna Krupińska – SP3
2 miejsce- Anna Angielska- SP Łyna
3 miejsce- Emilia Grabińska- SP 1
Kategoria – Chłopcy IV- VI:
1 miejsce – Filip Zapadka – SP3
2 miejsce- Dominik Rytkowski- SP Napiwoda
3 miejsce- Igor Zalewski- SP3
Kategoria – Dziewczęta VII – VIII :
1 miejsce – Kaja Kowalska – SP3
2 miejsce- Katarzyna Dobosz- SP Rączki
3 miejsce- Maja Nisio- SP1
Kategoria – Chłopcy VII – VIII :
1 miejsce – Jakub Górnicki – SP Łyna
2 miejsce- Alan Drządzewski- SP3
3 miejsce- Karol Nowakowski – SP3
I Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości cechował wysoki poziom umiejętności uczestników. Warto zaznaczyć iż sam udział w zawodach jest dużym wyróżnieniem dla uczniów. Mamy nadzieję, że biegi te zostaną wpisane jako cykliczne do kalendarza imprez Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach.
Bardzo dziękujemy za aktywny udział w I Gminnych Biegach Przełajowych wszystkim przybyłym gościom. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wioletty Pargólskiej i Cezarego Gawrońskiego za opiekę medyczną podczas zawodów.

Skip to content