DZIEŃ CHŁOPAKA 2021

30 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka- święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów i chłopców. Nie wiadomo, skąd dokładnie wziął się pomysł obchodów tego święta i dlaczego wybrano akurat tę datę. Najprawdopodobniej obchody zapoczątkowano na wyspach Trinidad i Tobago. Tam też 19 listopada 1999 roku po raz pierwszy obchodzono święto mężczyzn. Pomimo braku dłuższej historii, Dzień Chłopaka obchodzony jest również w kilku innych państwach Europy i Azji. Jednak każdy kraj świętuje w innym terminie.
Podczas tego dnia w naszej szkole nie zabrakło atrakcji. Jeszcze przed świętemchłopców, odbył się plebiscyt na najsympatyczniejszego ucznia-kolegę. Z okazji Dnia Chłopakadziewczętajuż po raz kolejny wybrały najsympatyczniejszego kolegę z klas młodszych i najlepszego kolegę z grupy klas starszych.
Plebiscyt na najsympatyczniejszegoucznia w klasach 1-3 oraz na najlepszego kolegę z klas 4-8 został rozstrzygnięty.
A oto wyniki plebiscytu.
Najsympatyczniejszymchłopcem w klasach młodszych zostali:
W klasie 1. – Bartosz Jakubowski
W klasie 2. – Oliwier Luka
W klasie 3. – Błażej Kurkiewicz
Najlepszym kolegą w grupie klas starszych zostali:
W klasie 4. – Błażej Just
W klasie 5. – Karol Chaliński
W klasie 6. – Norbert Dzierzęcki
W klasie 7. – Tomasz Kurkiewicz
W klasie 8. – Michał Nidzgorski

Laureaci z klas młodszych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Chłopcy z klas starszych – kandydaci na Super Chłopaka, stanęli w szranki do konkursu o tytuł tego jednego, wyjątkowego!!! Swoje zdolności, umiejętności, poczucie rytmu, humoru oraz sprawności wykazali w różnych konkursach, m.in.: na najlepiej zawiązany krawat, znajomość drużyn piłkarskich, zaplecenie dziewczętom warkocza, przyszycie guzika, powtórzeniem układu tanecznego czy też wyszukanie i poprawę w zdaniach błędów językowych. Panowie starali się, choć nie wszystko było tak łatwe i oczywiste jak wydawało się na początku. Zwycięzcą – Super Chłopakiem w roku szkolnym 2021/2022 został Karol Chaliński, uczeń klasy 5 – to onnajlepiej poradził sobie ze wszystkimi zadaniami i uzyskał największą liczbę punktów. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, wyłonione z nauczycieli.
Również tego dnia każdy chłopiec z naszej szkoły, który miał muchę lub krawat nie był pytany przez nauczycieli i nie musiał pisać kartkówek.
Pani Ewelina Panasiuk oraz Pani Iwona Ciołek oprócz przygotowanych konkursów zadbały również o drobne upominki dla naszych chłopców: krówki, batoniki i breloczki.
Po słodkim poczęstunku chłopcy otrzymaliod swoich koleżanek najserdeczniejsze i najgorętsze życzenia.
Gratujemy wszystkim wyróżnionym chłopcom! Wszystkim składamy najpiękniejsze życzenia.

Skip to content